skierniewickie.pl
Co politycy startujący do parlamentu z naszego regionu sądzą o reformie służby zdrowia, warunkach pracy młodych ludzi, czy legalizacji marihuany? O tym w debacie radiowej, która odbyła się na antenie Radia RSC 30 września. Posłuchaj zapisu tej rozmowy.
Zespół happysad wdarł się szturmem na listy przebojów w 2004 roku przebojem „Zanim pójdę”. Od tamtego czasu minęło 7 lat, muzyka zespołu się zmienia, ale na koncerty nadal przychodzą tłumy fanów. Paweł Bruger rozmawiał przed jednym z nich z liderem i wokalistą happysad Jakubem Kawalcem o dojrzewaniu, o miłości i o tym jak wymyślić przebój. Zapraszamy do słuchania.
Jedną z gwiazd ostatniej Rawskiej Majówki był Paweł Kukiz. Przy tej okazji udało nam się z nim porozmawiać. Paweł Kukiz, oprócz dużej aktywności na scenie muzycznej wykazuje również dużo zainteresowania polityką. Jesienią czekają nas wybory do parlamentu, a z tej rozmowy dowiecie się dlaczego Kukiz jest gorącym orędownikiem wprowadzenia w Polsce jednomandatowych okręgów wyborczych oraz dlaczego lubi słuchać lokalnych stacji radiowych. Na rozmowę zaprasza Paweł Bruger.
Co Wojciech Waglewski sądzi o kondycji polskiej muzyki folklorystycznej, a co o muzyce popowej lansowanej obecnie w mediach? W wywiadzie Paweł Bruger rozmawia z artystą o tym, a także o jego synach.
25 grudnia na ekrany polskich kin wszedł nowy film w reżyserii Tadeusza Króla pt. „Zwerbowana miłość”. Na uroczystej premierze filmu Paweł Bruger rozmawiał z odtwórczynią głównej roli kobiecej Joanną Orleańską. Rozmawiali nie tylko o filmie, ale również o zawodzie aktorskim i pasji aktorki do robienia własnych produkcji.
Wojciech Cejrowski jest popularnym podróżnikiem, ale znany jest również ze swoich radykalnych wypowiedzi publicznych. Czy w Polsce patriota musi być katolikiem oraz dlaczego zakochał się w Ameryce. M.in. o tym w rozmowie Pawła Brugera z Wojciechem Cejrowskim.
21-10-2010Pectus [wywiad]
„W muzyce najważniejszym jest, aby być autentycznym” – mówi Tomasz Szczepanik, lider zespołu Pectus. Jak zawładnąć sercami publiczności oraz jak zawód stolarza może się przydać piosenkarzowi? O tym w wywiadzie Pawła Brugera z Tomaszem Szczepanikiem.
Zespół Strachy Na Lachy powstał w 2002 roku, ale jego lider, Krzysztof Grabowski (ps. Grabarz) jest również założycielem legendarnego zespołu Pidżama Porno. Dlaczego Strachy Na Lachy, pomimo iż znajduje się poza tzw. mainstreamem muzycznym w Polsce, jest tak popularnym zespołem?