skierniewickie.pl

46. sesja Rady Miasta Skierniewice

Muzeum Historyczne Skierniewic zostało formalnie powołane do życia. Zmieniły się również zasady przyjmowania i opłat za pobyt dzieci w żłobku miejskim. 18 stycznia odbyła się 46. Sesja Rady Miasta Skierniewice, na której radni głosowali m.in. nad tymi punktami.

Podczas obrad dużo miejsca w dyskusji zajął żłobek miejski. W punkcie, w którym głosowano nad nadaniem statutu tej instytucji, opozycyjny Leszek Trębski dopytywał dyrektor żłobka, Marzenę Krawczyk o koszty utrzymania placówki w przeliczeniu na wysokość opłat za pobyt dziecka.

Jak przyznała dyrektor żłobka, koszty utrzymania żłobka w przeliczeniu na jedno dziecko wynoszą 1000 złotych. Natomiast opłaty wnoszone przez rodziców to, zakładając, że dziecko przebywa w placówce codziennie w dni robocze i korzysta z posiłków – koszt około 160 złotych.

Dobrą wiadomością dla rodziców chcących, by ich dzieci uczęszczały do miejskiego żłobka są zmiany legislacyjne polegające na tym, aby zwiększyć dostępność do żłobka dla wszystkich dzieci, nie tylko tych, których rodzice pracują lub uczą się.

- Aby jednak wyeliminować przypadki rodziców niepracujących, a oddających dzieci pod opiekę w żłobku, została zaproponowana nowa stawka opłat za pobyt. – mówi Marzena Krawczyk.

Według nowych stawek wysokość opłaty za pobyt dziecka w żłobku ustalono na wysokości 10% obowiązującej kwoty minimalnego wynagrodzenia. Aktualnie jest to więc 210 złotych miesięcznie. Nowe stawki będą obowiązywać od marca br.

Podczas obrad nadano również statut powstającemu w mieście Muzeum Historycznemu Skierniewic.

- Dzięki temu możemy formalnie rozpocząć działania związane z funkcjonowaniem placówki. W lutym zostanie powołany dyrektor muzeum, przeprowadzony będzie również przetarg na wykonawcę wystawy. Cały czas zbieramy też eksponaty. – mówił wiceprezydent Skierniewic Jarosław Chęcielewski.

Zapraszamy do oglądania całości zapisu video z posiedzenia

dobry
Ocena:
Komentarze (1)
Dodaj komentarz
  • Kto zostanie nowym dyrektorem? Będzie konkurs? - będzie i na pewno wygra najlepszy - buhahahaaaaa!

    Źenada2018-01-28 16:46:48