skierniewickie.pl

52. sesja Rady Miasta

W czwartek, 10 lipca odbyły się obrady 52. Rady Miasta Skierniewice.

 

W trakcie tej, trwającej niespełna godzinę, sesji padło dużo pytań ze strony opozycyjnych radnych w kierunku prezydenta miasta odnośnie prowadzonych obecnie w mieście inwestycji. Zapraszamy do oglądania pełnego zapisu video:

bardzo dobry
Ocena:
Komentarze (13)
Dodaj komentarz
 • Ciekawe czy będziemy mogli obejrzeć sierpniową sesję, a może samiec alfa zabronił?

  kuba2014-08-30 11:39:53

 • tylko że ten Pan (prezydent) nawija ZA NASZE

  careca2014-07-21 23:12:06

 • Wypowiadający się w 5 min. mija się z prawdą, wykazuje daleko ignorancję i niechęć do nauki. Dlaczego to robi??? Może odpowie. A ponieważ zarządza miastem od blisko 8 lat ta wypowiedź dyskwalifikuje go z dalszego życia publicznego w zakresie inwestycji. Teraz do rzeczy. Mapy wskazują różne informacje. Jest np.mapa fizjograficzna. Z niej można dowiedzieć się m.in. jakie na danym teranie występują warunki wodne, jaka jest rzeźba terenu, budowa geologiczna. Taka mapa dla Sk-wic istnieje i posiada ją Pan wypowiadający w 5 minucie słowa o tym, że na żadnych mapach niczego nie ma. Poza mapą, z samej roślinności każdy biolog odczyta jakie są warunki gruntowe. Ponadto zgodnie z wymaganiami prawa, że o logice nie wspomnę, na etapie projektowym należy ustalić przydatność podłoża do celów budowlanych. Konieczność i metody określają: rozp. Ministra Tran. i Gosp. Morskiej z 2 marca 1999 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie (Dz. U. nr 43, poz. 430)-załącznik nr 4 oraz Instrukcja ITB 303 (Warszawa 1990) "Ustalanie przydatności gruntów na potrzeby budownictwa". A już tak zupełnie bez wysiłku intelektualnego, przy okazji spotkań (dokumentowanych w gazecie lokalnej)z seniorami i wszystko wiedzącymi o historii miasta kierownikami Towarzystwa Przyjaciół Skierniewic (?), można się dowiedzieć tego co każdy skierniewiczanin powyżej 40-tego roku życia (pracujący w PSS, mieszkający w pobliżu ulicy Granicznej, budujący domki na sąsiednim osiedlu, itd.) wie o tym co było w miejscu realizacji drogi. Czyli tyle, że w tych okolicach wydobywano glinę i wyrabiano z niej cegły w pobliskiej cegielni(w miejscu której, nota bene, biuro projektowe żony naszego "bohatera" projektowało bloki). Można się też dowiedzieć, że PSS, w czasie swych kłopotów dla obniżenia kosztów zasypywał na swojej działce wszelakie śmieci. Można się też dowiedzieć, że w tym rejonie występowały stawy i kurzawki. Drodzy członkowie stowarzyszeń, którzy zapraszacie na spotkania tego Pana opowiedzcie mu przy szarlotce o tym co i gdzie było w Naszym mieście, gdy jego tu nie było. Dzięki Wam może uniknąć ciężkiego życia "Pinokia".

  RAD2014-07-16 08:46:25
  • "Pinokio" od łóżka porodowego też ma ciężkie życie, ciekawe co nawija przy szarlotce

   GFWV2014-07-18 20:03:57
   • Z tego wychodzi, ze projektanci drogi nie wiedzieli o tym, co wie Rad, ze tam były glinianki. Prezydent nie musiał im podpowiadać, bo nie musi wiedzieć o każdej piędzi ziemi, żeby rządzić miastem. Dyrektor szpitala nie musi wiedzieć, co jest powodem zapalenia ucha środkowego. Daj se luz człowieku,takich mądrali, jak ty pełno wszędzie

    TT2014-07-28 10:56:06
    • I takich jak Ty też.To kto Twoim zdaniem "mędrcu" powinien te 1.5 miliona za wywóz śmieci wybulić, projektant czy podatnik?

     salomon2014-07-28 21:44:53
     • W filmie Felliniego "Rzym" jest scena, kiedy ekipa budująca drogę w Rzymie, natyka się na świetnie zachowane z czasów rzymskich wnętrze domu. A u nas tylko śmieci odkryli... A może z powodu tych śmieci trzeba było drogi tam w ogóle nie budować?

      ?2014-07-29 17:08:59
    • Bez wiedzy rządzić trudno,a jak się podwładni zorientują,że przełożony nie kumaty to wcześniej czy póżniej na minę nasadzą i będzie obciach.Chociaż w skierniewickim urzędzie miasta to już dawno odbyła się selekcja negatywna i co bardziej kompetentni musieli urząd opuścić.Nie może być przecież tak żeby jakiś naczelnik wpędzał prezydenta w kompleksy swoją wiedzą.Podwładny ma być mierny,bierny ale wierny.

     Wielokropek2014-07-28 19:19:41
     • To ty jesteś ignorantem , mało wiesz. Nie wiesz, ze każdy naczelnik wie dużo więcej o swoim wydziale, niż prezydent. To jest tak proste, że aż wstyd o tym nie wiedzieć.

      TT2014-07-28 23:04:53
      • Koń jaki jest każdy widzi i większość z nas mieszkańców miała okazję poznać kompetencję podwładnych prezydenckich różnych szczebli.Może nas ciemniaków oświecisz i podasz nazwiska choć kilku wybitnych przedstawicieli służby publicznej urzędujących w skierniewickim magistracie.

       Wielokropek2014-07-29 20:18:51
       • Jest wielu kompetentnych naczelników wydziału. Kończę, bo nie zamierzam dyskutować z kimś, kto ma kłopot ze zrozumieniem podstawowych spraw.

        TT2014-07-30 18:44:39
        • No cóż , zapomniałeś dodać" moim zdaniem jest wielu kompetentnych naczelników" i to jest ocena subiektywna.Nie przytoczyłeś natomiast żadnych faktów ani osób potwierdzających ten osąd.Masz rację, przy takim poziomie dyskusji jaki reprezentujesz lepiej daj sobie spokój.

         Wielokropok2014-07-30 22:34:24
     • Z tej prezydenckiej niewiedzy wyrzuciliśmy pieniądze na parking pod cmentarzem św.Józefa i na sprawy sądowe z nim związane bo prezydent nie wiedział na jakim gruncie go buduje.

      Malkontent2014-07-28 21:59:45