skierniewickie.pl

Mamy Skwer im. Wł. Strakacza

Zmiany do budżetu miasta, schronisko dla bezdomnych zwierząt, nadanie nazwy skwerowi w mieście Skierniewice. To tylko niektóre sprawy, nad którymi obradowali skierniewiccy radni.

Skwer znajdujący się przed siedzibą Starostwa Powiatowego, u zbiegu ulic Jagiellońskiej i Konstytucji 3 Maja będzie nosił nazwę Skweru im. Władysława Strakacza. O nadanie takiej nazwy temu, sąsiadującemu niegdyś z browarem Wł. Strakacza, skwerowi od kilkunastu lat zabiegało skierniewickie Bractwo Piwne.

O tym, a także o zmianach do budżetu miasta i dofinansowaniu skierniewickiego schroniska dla bezdomnych zwierząt obradowali na ostatniej sesji rady miasta skierniewiccy rajcy. Podjęto również decyzję o wniesieniu dodatkowych nakładów pieniężnych do Zakładu Utrzymania Miasta.

Radni, w wolnych wnioskach i interpelacjach pytali prezydenta miasta również o postęp prac przy rewitalizacji parku miejskiego (od 27minuty zapisu video), prace przy budowie drogi łączącej rondo Solidarności i ulicy Rawskiej, możliwość zakupienia przez miasto defibrylatorów (od 37 minuty).

Radny Jarosław Chęcielewski przedłożył również uwagi i sugestie płynące ze spotkań z mieszkańcami Skierniewic w ostatnich tygodniach (radni klubu Razem Dla Skierniewic odbyli cykl takich spotkań w ostatnim czasie – przyp. red.). Radna Alicja Cyrańska odniosła się również do pisma, które otrzymała od Fundacji Chodźmy Razem. Fundacja oskarża radną o bezpodstawne krytykowanie działalności „Chodźmy Razem” i braku przejrzystości w finansowaniu tej organizacji (53 minuta zapisu).

Sesja odbyła się w piątek, 14 marca 2014 roku. Poniżej publikujemy pełny zapis video z obrad:

dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz