skierniewickie.pl

Na kłopoty zimowa kąpiel w rzece lub zalewie

Kąpiel w rzece lub zalewie zimą to świetny sposób nie tylko na uniknięcie przeziębienia, ale również na poprawę jakości życia – mówią skierniewickie morsy. 29 grudnia skierniewiczanie kąpali się w rzece Rawce.

Temperatura powietrza + 7, wody +4. W niedzielny poranek grupa amatorów zimnych kąpieli spotkała się nad rzeką Rawką, na Budach Grabskich. 

- Gdy nie ma śniegu spotykamy się, tak jak dziś, przy Moście Kopersztajna, kiedy jest mróz wycinamy przerębel w zalewie Zadębie i tam się kąpiemy. - mówią skierniewiczanie z Klubu Morsów „Lodołamacz”.

Regularnych kąpieli zażywają co najmniej raz w tygodniu i, jak twierdzą, to świetny sposób na codzienne problemy.

- To już czwarty sezon odkąd kąpiemy się zimą. Od tego czasu ani razu nie chorowałem na grypę, inaczej podchodzę też do codziennych problemów, człowiek czuje się po prostu szczęśliwszy. - tłumaczy Mariusz Jędrycha, założyciel skierniewickiego klubu morsów.

Amatorzy zimnych kąpieli spotykają się regularnie. Kolejna kąpiel już 4 stycznia 2014 roku. O spotkaniach informują się za pośrednictwem strony internetowej http://morsyskierniewice.like.pl/ .

Zachęcamy naszych czytelników do uprawiania tej niezwykłej aktywności i zapraszamy do oglądania videorelacji z niedzielnego spotkania.

bardzo dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz