skierniewickie.pl

Skierniewice: Dzik na terenie przedszkola

Niemałą sensację wzbudził 18 lutego na osiedlu Widok dzik, który dostał się na teren przedszkola nr 4 przy ul. Iwaszkiewicza. Około godzinę wcześniej inny dzik zaatakował mężczyznę przy ul. Czerwonej.

Zwierzęta doszły na osiedle Widok najprawdopodobniej z Puszczy Bolimowskiej.
- Dzik, który dotarł na Czerwoną był duży i agresywny. Sforsował dwa ogrodzenia z siatki i zaatakował mężczyznę, na szczęście tylko otarł się o jego nogę. -- tłumaczy policjant, który zabezpieczał teren. -- W takiej sytuacji natychmiast zdecydowaliśmy się na odstrzał zwierzęcia.

Zwierzę na terenie przedszkola było młodsze i mniejsze, a przede wszystkim mniej agresywne. Przez około dwie godziny wokół ogrodzenia zbierali się okoliczni gapie. Tymczasem powstał problem proceduralny -- wezwany do pomocy łowczy nie mógł użyć broni palnej w terenie zabudowanym, a do użycia odpowiedniej broni z ładunkami usypiającymi, zakupionej rok temu przez Urząd Miasta, nikt nie miał uprawnień.

- Od roku mówię na sesjach Rady Miasta, że dwóch strażników miejskich musi być przeszkolonych do użycia broni Palmera. -- mówi Tadeusz Domarecki, Powiatowy Lekarz Weterynarii. -- A tymczasem mamy sytuację, że broń jest kupiona, ale nieużywana, bo nikt nie umie jej obsłużyć.

Ostatecznie dowieziono broń, w rzeczywistości specjalną rurkę, ładowaną nabojami z igłą. Na jej użycie zdecydował się łowczy, zaś pracownicy Zakładu Utrzymania Miasta pomogli łapiąc dzika w specjalną siatkę.

Tuż po godzinie 15 uśpiony dzik został usunięty z terenu przedszkola. Poniżej znajduje się video relacja z tego wydarzenia.
bardzo dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz