skierniewickie.pl

Skierniewice: Promują zdolnych uczniów

Z inicjatywą powołania wspólnej platformy promowania najzdolniejszych uczniów wyszedł Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Skierniewicach.

W poniedziałek, 21 stycznia w siedzibie Państwowej Szkoły Muzycznej w Skierniewicach odbyła się konferencja pt. „O talentach w szkole, czyli uczeń zdolny w środowisku edukacyjnym”. Udział w konferencji wzięły nie tylko szkoły ze Skierniewic, ale również z całego powiatu skierniewickiego i powiatów sąsiednich. W spotkanie zaangażowały się również skierniewickie biblioteki.

Ideą przedsięwzięcia jest stworzenie wspólnej platformy do promowania zdolnych uczniów.

- Do tej pory szkoły czy instytucje organizowały konkursy osobno i poza wygranym konkursem w danej szkole czy instytucji uczeń nie był zauważany nigdzie dalej. Nam zależy na tym, aby tacy uczniowie byli widoczni, abyśmy mogli dać im jak największe szanse na dalsze sukcesy. – mówi Elżbieta Masny z Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli.

W konferencji brał udział również starosta Skierniewicki Mirosław Belina, bo to również do samorządów skierowane są działania organizatorów konferencji. Więcej informacji w krótkim wywiadzie video z przedstawicielkami WODN.
<

br>Co roku w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej są również organizowane Festiwale Nauki, podczas których szkoły również mogą się prezentować. Natomiast w maju WODN zapowiada organizację „Happeningu twórczości i kreatywności”.

Jak mówią pedagodzy, nie każdy zdolny uczeń od razu przejawia konkretne predyspozycje w jakimś kierunku. Często są to dzieci nieśmiałe, które nie potrafią swobodnie się wyrażać.

- Często również jest to trudna młodzież i to głównie od nauczyciela zależy wydobycie tego talentu. – dodaje Danuta Pustelnik z Zespołu Szkół Integracyjnych w Skierniewicach.
dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz