skierniewickie.pl

Skierniewice mają budżet na 2014 rok

12 głosami za, 5 przeciw i 3 wstrzymującymi się Rada Miasta przyjęła projekt budżetu na przyszły rok.

Głównym zadaniem inwestycyjnym Skierniewic w przyszłym roku będzie budowa drogi łączącej rondo Solidarności i ulicę Rawską.

- Po tym jak została wybudowana autostrada wyraźnie widzimy, że ruch tranzytowy, ale również samochodów osobowych w Skierniewicach zmienił się. - tłumaczy nam Stanisław Lipiec, naczelnik wydziału drogowego skierniewickiego ratusza. - Teraz ważne jest, aby jak najlepiej komunikować wyjazd na autostradę.

Droga będzie przedłużeniem Al. Rataja, będzie też tej samej szerokości, dwupasmowa. Ma zostać ukończona do października 2014 roku.

Głosowanie nad budżetem odbyło się na piątkowej (20.12) sesji Rady Miasta. Przed głosowaniem pomiędzy radnymi opozycji, a prezydentem wywiązała się  burzliwa dyskusja na temat polityki socjalnej miasta oraz prowadzonych inwestycji. Poniżej publikujemy zapis video z dyskusji nad przyszłorocznym budżetem. Projekt budżetu Skierniewic jest do pobrania TUTAJ
bardzo dobry
Ocena:
Komentarze (15)
Dodaj komentarz
 • Miarą braku skuteczności tego człowieka są tysiące skierniewiczan, którzy jadą koleją za chlebem do stolicy codziennie.

  ixi2014-01-03 00:41:54
  • słaby argument, ludzie tam jeżdżą bo mają dobre wykształcenie i chcą dobrze zarabiać. ktoś kto pracuje w wawie jako wysokiej klasy specjalista nigdy nie zarobi nawet połowy tego w Skierniewicach

   afro2014-01-04 21:46:02
   • Chyba zamiast zaprzeczyć właśnie potwierdziłeś powyższe.

    ?!2014-01-07 11:02:13
    • jeśli w Skierniewicach ulokują swoje główne siedziby takie firmy jak IBM, Philips czy choćby bank PKO BP, gdzie ludzie zarabiają po 5-10 tys. to w zupełnosci przyznam Ci rację. Pokaż mi tylko takiego asa na prezydenta, który ściągnie tu te firmy... a dopóki tak się nie stanie ludzie zawsze będą jeździć do Wawy do pracy.

     afro2014-01-07 12:12:03
     • Ludzie jeżdzą do Warszawy nawet po 2000 jak nie mogą znaleźć pracy na miejscu. Zatem raczej nie masz racji.

      Ot co2014-01-09 11:56:43
      • Zamiast stawiać w naszym kraju kolejne hangary do wyzysku przez zagraniczny kapitał, (weźmy TESCO, które mówi o ledwie 30-tys. miejsc pracy w kraju za marne 1500 brutto), to powinno się stawiać polską fabrykę, z polskim samochodem i wtedy od razu w jednym mieście jest miejsc na kilka albo kilkanaście tysięcy miejsc pracy, otworzyć zakłady odzieżowe, tak jak kiedyś była Amanda, czy Damina, a przede wszystkim znieść te złodziejskie regulacje prawne, natarczywe kontrole US i ZUS, które tylko dobijają to, co krajowe. Dlaczego mam kupować w TESCO, KAUFLANDZIE, LIDLU, BIEDRONCE? Ja oczywiście tam nie kupuję, ale w propagandzie medialnej robi się wszystko, by nie było dla nas wyboru i tam się kupowało. Dlaczego mam jeździć autem zagranicznym, a za moje pieniądze żyje fabrykant niemiecki, francuski, czy angielski? Właśnie dlatego, że nie ma polskich fabryk, zakładów, musisz wsadzić tyłek w pociąg i jechać do Warszawy i robić dla zagranicy, a jak masz lepsze wykształcenie, zarobisz lepsze pieniądze, ale i tak napędzasz biznes obcemu kapitałowi. Taka jest prawda!

       Marek2014-01-09 17:39:30
       • Chciało się Unii Europejskiej? To jest właśnie cena

        afro2014-01-09 19:06:47
        • Ale kto chciał Unii? Oglądacze propagandy tv i słuchacze tzw. radia. Chcieli pewexowskich, kolorowych opakowań zachodnich, a w środku syfu zagranicznego, no to teraz mają – tandetę, za którą płacą zachodowi. Łudzili się miejscami pracy? No to mają choćby wyzysk TESCO za 1200 do ręki z pampersem na dupie. A reszta? Nie ma pracy, bo kapitał zagraniczny dobrze wiedział, że na parę miejsc pracy dla polskiego sługi wyrobnika może sobie pozwolić. Bieda, brak pracy, dla mających trochę grosza, tandeta psująca się po paru latach użytkowania i śmieciowe jedzenie. To jest UE! Na ile mogę, nie wspieram tego zachodniego gówna. Wolę chwalić swoje, tyle, ile w zasadzie jeszcze pozostało i to bez tego kolorowego opakowania dobrze zareklamowanego w tv i w radiu.

         Marek2014-01-10 17:01:15
         • tylko że tego naszego już nic nie ma. pozamiatane... i tu się zgadzamy

          afro2014-01-15 10:17:42

 • To już ostatni budżet tego prezydenta, dobra wiadomość dla skierniewiczan.

  yeti2013-12-30 00:11:44
  • Wątpię. Niby kto miałby z tym prezydentem skutecznie konkurować w wyborach?

   afro2013-12-30 07:37:02
   • zobaczysz w przyszłym roku. Naprawdę nie trzeba wiele żeby wygrać z obecną "władzą". Na niego wyborcy już nie chcą głosować a jeśli wg. Ciebie nie ma dobrego innego kandydata to zagłosują chociażby na kubusia puchatka bo mają dosyć Trębskiego. Szczerze mówiąc nawet nie trzeba być niewiadomo kim żeby być lepszym. Prezydent zrobił bardzo wiele żeby wkurzyć mieszkańców. Teraz przed wyborami będzie się pokazywał wszędzie, tu komuś coś da tam komuś coś innego. Miasto na tym straci bo np nie wybudują kolejnej drogi, ale przynamniej seniorzy pojadą podobno za publiczne pieniądze na spa do Mszczonowa.

    H2013-12-30 11:36:38
    • jeśli masz rację to znaczy że byle oszołom może zostać prezydentem i miną kolejne 2 kadencje zanim kolejny dobrodziej napcha sobie kieszenie. kiedy to się skończy?

     asefbvq2014-01-01 19:50:22
     • zainteresuj się co zrobiła i jakie plany ma obecna władza a jakie opozycja. Ja nie zamierzam za nikim lobbować, chodzi o to żeby Skierniewice miały władzę, która będzie dbała o rozwój miasta a nie o prywatne drogi do swoich domów. Łatwo zostać prezydentem? Łatwo to się wyborcy w Skierniewicach nabierają, kilka oddanych remontów przed wyborami, troche dostaną Ci trochę tamci i lecą potulnie do urn. Czy tak mało oczekują mieszkańcy tego miasta? Przecież Skierniewice i władzę stać na coś więcej niż zrobić z byłego miasta wojewódzkiego prowincjonalne miasteczko z którego prawie 10 tys. ludzi codziennie dojeżdża do pracy do Warszawy jak i również po to żeby kupić parę gaci bo tutaj nie ma gdzie.

      H2014-01-03 09:31:08
    • Nie tylko seniorzy i nie tylko do spa. Ciekawe jest to, że ponoć i w tamtych kręgach niektórzy mają go dosyć. Kupowanie w ten sposób wyborców za publiczne pieniądze jest po prostu niedopuszczalne, a że nieetyczne to już nawet nie wspomnę. Ale jak wiadomo dla władzy wielu zrobi wszystko.

     ioinio2013-12-31 10:09:02