skierniewickie.pl

Ustąp pierwszeństwa przejazdu

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to, obok nadmiernej prędkości, główna przyczyna wypadków śmiertelnych w całym województwie łódzkim i powiecie skierniewickim. Policja prowadzi właśnie akcję informacyjną w tym zakresie, jej twarzą został znany skierniewiczanin, Maciej Wisławski.

Do końca września 2013 roku tylko na terenie miasta i powiatu skierniewickiego doszło do 69 wypadków drogowych, w których zginęło 6 osób i 83 były ranne. W tym czasie doszło też do 594 kolizji. Spośród wszystkich wypadków nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną 25 wypadków, w których zginęły dwie osoby. 

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to główna przyczyna wypadków drogowych również w całym województwie łódzkim. Z jego powodu doszło w tym roku do 1000 wypadków. Tylko na przejściach dla pieszych zostało potrąconych około 500 osób. Zazwyczaj z winy kierowców.Rozmowa przez telefon, głośne słuchanie muzyki na słuchawkach przy przechodzeniu przez jezdnię, czy rozkojarzenie – to powody takich wypadków, zarówno ze strony kierowców, jak i pieszych.

Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi prowadzi właśnie akcję społeczną, która ma uświadamiać uczestników o zagrożeniach, jakie wynikają z nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu. Akcję promują dwa spoty video, w których skierniewiczanin, znany pilot rajdowy Maciej Wisławski informuje o zagrożeniach. 

Wkrótce będziemy również rozdawać w szkołach jazdy specjalne książeczki, w których są opisane różne trudne sytuacje w ruchu drogowym, głównie na skrzyżowaniach. - mówi Tomasz Rochmiński, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KM Policji w Skierniewicach. Będą rozdawane również komiksy dla dzieci i młodzieży w szkołach. - Zależy nam też na emisji tego przekazu przez media, aby dotrzeć do społeczeństwa. - dodaje Rochmiński.

Nakręcone na potrzeby tej akcji spoty video obrazują typowe sytuacje, które często prowadzą do tragedii. Zapraszamy do oglądania:
dobry
Ocena:
Nowy komentarz
*Wpisz treść komentarza:
Wpisz treść komentarza
*Podpis:
Wpisz podpis
*Wpisz kod z obrazka:
Wpisz kod z orazka
Anuluj
*Pola wymagane