skierniewickie.pl

XIII Sympozjum Dar Życia już 7 kwietnia

Wyjątkowi goście a także dużo dobrej muzyki – tak w skrócie przedstawia się tegoroczny program trzynastej już edycji Sympozjum Dar Życia. Sympozjum odbędzie się w sobotę, 7 kwietnia w kinoteatrze Polonez w Skierniewicach.

Inauguracja sympozjum odbędzie się o godz. 9 mszą świętą w koście św. Stanisława BM w Skierniewicach, której będzie przewodniczył o. Bogdan Meger – Prowincjał Zakonu Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Następnie, o godz. 9:45 już w kinoteatrze Polonez gości przywitają ks. Grzegorz Gołąb, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego i proboszcz parafii św. Stanisława BM oraz Prezydent Miasta Skierniewice Krzysztof Jażdżyk.

Po części powitalnej rozpoczną się prelekcje oraz koncert muzyczny, których hasłem przewodnim jest działanie Ducha Świętego w życiu człowieka.

g. 10:25 – Duch Święty, który uzdalnia (występ Katarzyny i Mikołaj młodych twórców);
g. 10:40 – Duch Święty, który jest źródłem męstwa (prelekcja: porucznik Karol Cierpica);
g. 11:15 – Duch Święty, który jest naszym ocaleniem (prelekcja: Maciej Bodasiński);
g. 11:50 – Duch Święty, który uzdrawia (świadectwo ze Wspólnoty Winnica Racheli);
g. 12:25 – przerwa kawowa;
g. 13:15 – Duch Święty, który jest harmonią (Piwnica Świętego Norberta – koncert);
g. 14:30 – Duch Święty, który umacnia miłość (ks. Grzegorz Gołąb, Paweł Kwaśniak). Zakończenie sympozjum;
g. 19:00 – kościół św. Stanisława BM – Wieczernik: o. Mariusz Płuciennik, Piwnica Świętego Norberta (Modlitwa. Słowo. Msza).

To już trzynasta edycja sympozjum, którego patronem jest Biskup Łowicki Andrzej F. Dziuba i Prezydent Krzysztof Jażdżyk. W tym roku odbywa się pod hasłem „Dar Życia Łaską Ojca i Skarbem Narodu".

- Sympozjum Dar Życia to przestrzeń i miejsce, gdzie głosimy pochwałę życia. Tutaj spotykamy się, aby dziękować za to, że żyjemy oraz za to, że ten dar jest obfity i wciąż niezużyty. – mówi ks. Grzegorz Gołąb.

Więcej informacji:
por. Karol Cierpica – uczestnik wielu zagranicznych misji wojskowych, odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Krzyża Wojskowego za wybitne czyny bojowe oraz osobiste męstwo i odwagę w czasie działań bojowych przeciw aktom terroryzmu.
Maciej Bodasiński - reżyser, dokumentalista i producent filmowy. Współorganizator wydarzeń modlitewnych i ewangelizacyjnych: Wielkiej Pokuty na Jasnej Górze w 2016r. i Różańca do Granic w 2017r.
Winnica Racheli – wspólnota, której istotą funkcjonowania jest umożliwienie tym, którzy dokonali aborcji doświadczenia uzdrowienia wewnętrznego i przebaczenia przez miłość i miłosierdzie Boga.
Piwnica Świętego Norberta – muzyka i poezja medytacyjna, ilustracyjna, klasyczna, rockowa i jazzowa. Towarzyszą jej teksty Mickiewicza, Leśmiana, Eliota, ale i Białoszewskiego czy Witkacego, a także religijne i ludowe.

dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz