skierniewickie.pl

Skierniewice: Centrum Nauki i Biznesu ŻAK

Czwartek 18.08.2011artykuł sponsorowany
fot. Skierniewickie.pl
Największa w Skierniewicach szkoła policealna Centrum Nauki i Biznesu ŻAK rozwija się w zawrotnym tempie. Z roku na rok placówce przybywają setki uczniów.

Bogata oferta edukacyjna szkoły to jeden z licznych powodów ogromnego zainteresowania. Szkoła posiada aż 13 dwuletnich kierunków z czego tylko jeden jest płatny. Najbardziej oblegane z nich to administracja, informatyka, logistyka i kosmetyka. Wśród kierunków jednorocznych dużą popularnością cieszą się np. stylizacja, wizaż czy biomasaż.

- Obecnie uczę się na drugim roku kosmetyki. Jestem bardzo zadowolona z tej szkoły, wiele się nauczyłam i na pewno pomoże mi to w przyszłości w zalezieniu pracy w podobnym tym kierunku. – mówi 22 letnia Agnieszka, uczennica ŻAK’a.

Dużym atutem szkoły jest  zaplecze edukacyjne. Szkoła posiada pracownie dydaktyczne fryzjerskie i kosmetyczne w pełni wyposażone, zgodnie ze wszystkimi przepisami. Szkoła Centrum Nauki i Biznesu Żak działa na uprawnieniach szkoły publicznej w związku z tym musi spełniać szereg wymogów i  kryteriów stawianych takim placówkom. Doskonale dobrana kadra zapewnia dużą zdawalność egzaminów państwowych.

Oferta Szkoły Żak jest kierowana do kilku grup osób. Pierwsza grupa to absolwenci szkół średnich (nie wymagana matura) i absolwenci szkół zawodowych. Drugą taką grupą są osoby, które chciałyby się przekwalifikować.  W dobie kryzysu gospodarczego firmy często zwalniają swoich pracowników, w znalezieniu nowej pracy na pewno pomoże najbardziej pewny kapitał, czyli wiedza. Trzecia grupa to studenci. Zaoczne zajęcia w ŻAK nie kolidują z obowiązkami na uczelni. Niedawno wszedł przepis, który ogranicza studentom bezpłatne studiowanie na dwóch kierunkach. Szkoły policealne są dla takich osób idealną alternatywą. Kolejną grupą są osoby bezrobotne. Takie osoby mogą np. uczyć się języków obcych czy odbyć praktykę zawodową co sprawi, że będą bardziej atrakcyjni na rynku pracy. Bezrobotni, którzy podejmą naukę w ŻAK-u mogą także ubiegać się o dofinansowanie z Urzędu Pracy.
 
Pozyskujemy  wielu uczniów nie tylko ze skierniewickiego rynku, ale też z Łowicza, z Żyrardowa, Rawy Mazowieckiej czy nawet Sochaczewa.  – mówi Katarzyna Murgrabia, specjalista ds. marketingu Centrum Nauki i Biznesu ŻAK.

Profesjonalizm oraz nieustanne dążenie do rozwoju usług oferowanych przez Centrum Nauki i Biznesu Żak sprawiły, że może pochwalić się licznymi prestiżowymi nagrodami, wyróżnieniami i certyfikatami, przede wszystkim  certyfikatem ISO – System Zarządzania Jakością, firma dla ludzi, medale europejskie. Choć, jak zapewniają pracownicy największym wyróżnieniem jest dla nich zadowolenie uczniów.

-Warto zaznaczyć fakt, że wiele osób przychodzi do nas z poleceń. To chyba najlepszy wyznacznik zadowolenia z naszej oferty edukacyjnej.  To jest dla nasz największy sukces. – dodaje Katarzyna Murgrabia.

Osoby chętne do rozpoczęcia nauki mogą się zgłaszać do sekretariatu przy ul. Gałeckiego 2c w Skierniewicach.Należy ze sobą zabrać świadectwo ukończenia szkoły średniej, dowód osobisty, 3 zdjęcia i zaświadczenie lekarskie.

Istnieje również możliwość wstępnego zapisania przez Internet przez adres www.zak.edu.pl
w zakładce rekrutacja/zapis przez internet.

Szczegółowe informacje udzielane są pod adresem e-mail: skierniewice@zak.edu.pl i pod numerem tel: 046 832 37 38.

Godziny otwarcia sekretariatu: pon-pt. 8:00-17:00, sob. 9:00-14:00.

bardzo dobry
Ocena:
Nowy komentarz
*Wpisz treść komentarza:
Wpisz treść komentarza
*Podpis:
Wpisz podpis
*Wpisz kod z obrazka:
Wpisz kod z orazka
Anuluj
*Pola wymagane