skierniewickie.pl

14 kwietnia otwarty trening kolarski z Cezarym Zamaną

Wtorek 10.04.2018

Mistrz Polski, zwycięzca Tour De Pologne Cezary Zamana będzie gościem podczas otwartego treningu kolarskiego, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 14 kwietnia w Skierniewicach. Do przejechania będzie 55 km.

Chętni będą mogli wydłużyć ten dystans do 90 km. Start o godz. 10 sprzed Bramy Parkowej przy ul. Sienkiewicza w Skierniewicach. Wspólny trening ma być nie tylko przygotowaniem do majowego Skierniewice Road Race, ale także próbą generalną wyznaczonej do zawodów trasy.

Znajomość okolicznych asfaltów może się przydać później, ponieważ ta sama trasa zostanie wykorzystana podczas majowego Skierniewice Road Race (12-13 maja). 14 kwietnia uczestnicy będą mieli zatem ostatnią szansę do zapoznania się z trudnościami czyhającymi na drodze, jak również skorzystania z rad tych najlepszych. Start planowany jest o godz. 10:00 spod bramy parkowej na ul. Sienkiewicza w Skierniewicach. W związku z dużym zainteresowaniem kolarzy spoza miasta, zbiórka odbędzie się nieopodal dworca PKP, co pozwoli na sprawne dotarcie zawodników z Łodzi czy Warszawy.

Całość treningowej trasy liczyć będzie 55 kilometrów o łącznej sumie przewyższeń sięgającej 252 metrów. - Startujemy spod zabytkowej Bramy Parkowej przy ulicy Sienkiewicza w Skierniewicach – informuje Zamana Group.- Na pierwszy ogień start wspólny i jedna 19 km pętla znana wśród lokalnych kolarzy jako "Pętla Kwasowiec". Pętla będzie jechana na dystansie ½ Pro raz, zaś na dystansie Pro trzy razy. Następnie kolarze przejadą przez Miedniewice, Suliszew, Nowy Kawęczyn oraz Strobów, a następnie wrócą do Skierniewic. Po rekonesansie najważniejszych trudności czeka nas zapoznanie się z ostatnimi kilometrami przed metą, która będzie zlokalizowana przy Bramie Parkowej. Następnie w ścisłym centrum miasta przejedziemy przez brukowany sektor, który będzie częścią trasy kryterium ulicznego. Po zakończeniu części treningowej rozjeżdżamy się do zlokalizowanych na rynku kafejek, lodziarni – wyliczają organizatorzy.

Na trasie będą obowiązywały także pewne zasady, których trzeba będzie przestrzegać. - Hasanie, zrywy, ucieczki, sprinty do znaków rozpoczęcia terenu zabudowanego dozwolone, jednak po zabawach grzecznie czekamy na innych, którzy bawić się akurat nie chcieli – zapowiada Zamana Group. - Obowiązuje średnie tempo w okolicy 30 kmh na całym dystansie. Stosujemy się do zasad ruchu drogowego, a kolarzom bez kasków dziękujemy.

 

Przypomnijmy, że w maju w naszym mieście z inicjatywy Cezarego Zamany i Urzędu Miasta odbędzie się pierwszy wyścig kolarski – Skierniewice Road Race. Szacuje się, że w maju na starcie stanie prawie 300 uczestników, którzy przez dwa dni powalczą w trzech etapach zawodów. Na miłośników ścigania czekają: czasówka, klasyczny wyścig ze startu wspólnego oraz uliczne kryterium. Wyścigi będą się odbywać w dwóch grupach: ½ Pro oraz Pro. Całe wydarzenie Skierniewice Road Race zostało bowiem tak pomyślane, aby przyniosło satysfakcję kolarzom o różnych poziomach umiejętności.

Impreza rozpocznie się 12 maja od 10 km jazdy na czas. Tego samego dnia na uczestników czeka również start w ulicznym kryterium. Zawodnicy w grupie ½ Pro pokonają 10 okrążeń po 2 km, a zawodnicy z grupy Pro 15 takich rund. Następnego dnia na uczestników czeka klasyczny wyścig ze startu wspólnego. Grupa ½ Pro walczyć będzie przez 55 kilometrów, a Pro – niemal dwa razy więcej, bo 90. Start o godz. 11:00 z okolicy Bramy Parkowej na ul. Sienkiewicza. Impreza odbędzie się pod patronatem Cezarego Zamany i będzie to pierwsza tego typu impreza w naszym mieście.

Trening - 14 kwietnia
Skierniewice Road Race - 12/13 maja

bardzo dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz