skierniewickie.pl

1,3 mln złotych na inwestycje na Widoku

Poniedziałek 25.03.2019UM Skierniewice

W tegorocznym sezonie inwestycyjnym miasto przeznacza 1,3 miliona złotych na zadania inwestycyjne na osiedlu Widok. Co zostanie wykonane w tym roku?

Nowy chodnik do ul. Tetmajera, zatoka wraz z przystankiem przy ul. Wyszyńskiego i miejsca postojowe przy ul. Szarych Szeregów - to zadania drogowe przekazane do realizacji w 2019 roku. Na osiedlu wybudowany zostanie też nowoczesny plac zabaw rozwoju motorycznego, boisko MLKS Widok zyska system nawodnienia, a „dziewiątka" nowe ogrodzenie.

Nowe przejście połączy ulice Tetmajera i Orkana

Miasto wybuduje kolejny chodnik. Tym razem powstanie on w okolicach ronda im. Por. Tadeusza Dudzińskiego i połączy ulice: Orkana i Tetmajera. – Nowy deptak zostanie poprowadzony od małego ronda, ulicą Orkana, a następnie ul. Tetmajera w sąsiedztwie wieżowców numer 2, 4 i 6 – słyszymy w wydziale dróg i komunikacji. Rozwiązanie to ułatwi komunikację i poprawi bezpieczeństwo pieszych, którzy od dawna zgłaszali potrzebę budowy deptaka. - Aby inwestycja mogła zostać zrealizowana musimy zmienić plan zagospodarowania przestrzennego. Wszystko jest jednak na dobrej drodze. Przypomnijmy, że zanim podjęto decyzję o przebudowie osiedla, przeprowadzono konsultacje z mieszkańcami. Zadanie będzie kosztować niespełna 318 tys. zł.

Nowy przystanek przy ul. Wyszyńskiego

Spore udogodnienia czekają pasażerów Miejskiego Zakładu Komunikacji. Na wniosek spółki, a także na prośbę mieszkańców, jeszcze w tym roku przy ul. Wyszyńskiego, wybudowana zostanie zatoka autobusowa wraz z kolejnym przystankiem. Pomysł zyskał też aprobatę komisji ruchu drogowego. - Zatoka powstanie wzdłuż ul. Wyszyńskiego, od skrzyżowania z ul. Widok, w najmniej kolizyjnym punkcie, tak aby autobusy, jak najszybciej mogły włączyć się do ruchu – słyszymy w wydziale dróg i komunikacji. Nie znamy jeszcze dokładnej daty rozpoczęcia robót. Obecnie trwają prace projektowe. Pewne jest jednak, że inwestycja ułatwi komunikację pasażerom MZK, którzy niebawem będą mieli przystanek pod przysłowiowym nosem, wychodząc z centrum handlowego lub restauracji KFC. Koszt to blisko 120 tys. zł.

Miejsca postojowe przy ul. Szarych Szeregów

Dobre wiadomości dla mieszkańców ulic: Szarych Szeregów i Konarskiego, a także rodziców, nauczycieli, uczniów i pracowników dojeżdżających do Szkoły Podstawowej nr 4 oraz sąsiadujących przedszkoli. Jeszcze w tym roku, przed budynkiem szkolnym powstanie, niezwykle potrzebny w tej części miasta parking, a wszystko w ramach projektu zgłoszonego przez skierniewiczan do budżetu obywatelskiego. Zakłada on likwidację dwóch trawników pomiędzy ogrodzeniem szkoły, a chodnikiem oraz chodnikiem i jezdnią i wyznaczenie w tym miejscu zatok postojowych. Koszt zadania to blisko 200 tys. zł.

„Dziewiątka" z nowym ogrodzeniem

Modernizacja ogrodzenia przy Szkole Podstawowej nr 9 oraz dostosowanie placu szkolnego pod potrzeby rodziców i uczniów - to kolejna inwestycja planowana na ten rok kalendarzowy z ubiegłorocznego projektu budżetu obywatelskiego. W ramach inwestycji wymienione zostaną panele ogrodzeniowe wokół placówki, dwie bramy wyjazdowe oraz furtki. Odpowiednio zagospodarowany zostanie także plac przedszkolny. Zadanie będzie kosztować nieco ponad 118 tys. zł.

Lepsze boisko i plac zabaw rozwoju motorycznego pod lasem

W tym roku skierniewicki magistrat zadba przede wszystkim o rozwój młodych sportowców, trenujących w tej części miasta, poprawiając system nawodnienia na boisku MLKS Widok oraz budując nowoczesny plac zabaw rozwoju motorycznego. – Marzymy, żeby dzieci mogły trenować na pięknym trawiastym boisku oraz w jak najlepszych warunkach – mówił prezes Piotr Mularczyk podczas sierpniowego pożegnania lata. Po upływie kilku miesięcy, marzenie to zostało przekazane do realizacji, a projekt zostanie w pełni ukończony jeszcze w tym roku.

Poprawienie stanu murawy, wyrównanie, budowa instalacji zraszającej, to główne prace do wykonania jeśli chodzi o obiekt trawiasty przy ul. Nowobielańskiej 102. Tuż obok boiska pojawi się także wielki plac zabaw rozwoju motorycznego, gdzie nasi najmłodsi futboliści będą mogli rozwijać swoje zdolności motoryczne, a rodzice zrelaksować się przy ciastku w strefie relaksu w oczekiwaniu na swoje pociechy. Warto dodać, że po zakończeniu prac obiekt będzie miał charakter otwarty dla mieszkańców Skierniewic, po uprzednim uzgodnieniu z zarządcą obiektu. Oba zadania będą kosztować około 550 tys. zł.

dobry
Ocena:
Nowy komentarz
*Wpisz treść komentarza:
Wpisz treść komentarza
*Podpis:
Wpisz podpis
*Wpisz kod z obrazka:
Wpisz kod z orazka
Anuluj
*Pola wymagane