skierniewickie.pl

26-letni recydywista zgwałcił 85-letnią staruszkę

Niedziela 01.02.2015

Nawet 12 lat więzienia grozi 26-letniemu mężczyźnie, który zgwałcił 85-letnią kobietę i próbował ją obrabować. Mężczyzna działał w warunkach recydywy.

Do zdarzenia doszło 25 stycznia w powiecie łowickim. Do domu staruszki zamieszkującej w jednej z miejscowości powiatu łowickiego, tuż po godz. 16 wtargnął 26-letni mężczyzna. Jak podaje policja, prawdopodobnie skorzystał z okazji, ponieważ chwilowo drzwi wejściowe do domu nie były zamknięte na klucz, a sama kobieta z ze względu na stan zdrowia leżała w łóżku.

- Młody mężczyzna zażądał od pokrzywdzonej pieniędzy lub wskazania miejsca, gdzie są one przechowywane. Kiedy starsza kobieta stwierdziła, że ich nie ma, napastnik najwyraźniej jej nie uwierzył i zaczął przeszukiwać dom. Gdy niczego nie znalazł, zgwałcił kobietę i opuścił lokal. - relacjonuje Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowe w Łodzi.


Policję o zdarzeniu poinformowała znajoma pokrzywdzonej. Policja zatrzymała już podejrzanego. Sąd zdecydował o jego tymczasowym areszcie. Grozi mu nawet 12 lat więzienia. Mężczyzna nie przyznaje się do winy. Poszkodowana kobieta trafiła do szpitala.

 

 

 

dobry
Ocena:
Nowy komentarz
*Wpisz treść komentarza:
Wpisz treść komentarza
*Podpis:
Wpisz podpis
*Wpisz kod z obrazka:
Wpisz kod z orazka
Anuluj
*Pola wymagane