skierniewickie.pl

Będzie Pumptrack nad zalewem Zadębie

Poniedziałek 27.05.2019

To dobra informacja dla miłośników rowerów BMX – jeszcze w tym roku nad zalewem Zadębie powstanie profesjonalny tor do jeżdżenia ekstremalnego. Skorzystają z niego nie tylko rowerzyści, ale i miłośnicy jazdy na rolkach, hulajnogach czy deskach.

W ramach inwestycji na ok. 1000 m2 powierzchni powstanie Pumptrack, czyli tor z „muldami" pokryty asfaltową nawierzchnią, składający się z kilkunastu nieregularnych wzniesień, zakrętów z profilowanymi bandami oraz pętlami. Same alejki zajmą prawie 280 metrów kwadratowych powierzchni. Tor zostanie wykonany w technologii nasypu gruntowego, wykończonego nawierzchnią bitumiczną. Na jego skarpach i przyległych terenach pojawią się trawniki. Integralną częścią będzie także plac odpoczynku, wyposażony w wieszak rowerowy, kosze i ławki, wyglądem zbliżone do elementów istniejącej ścieżki wokół Zalewu Zadębie. Cały tor zostanie też w pełni oświetlony, aby można było spędzać na nim czas wieczorową porą. Inwestycja będzie kolejną atrakcją dla aktywnych nad odnowionym Zalewem. Obiekt powstanie nad Zalewem Zadębie, przy ul. Gajowej (działka nr 1153/1).

Budowa ruszy już w lipcu i potrwa do końca października. Koszt tej inwestycji to 472 tys. złotych. Wykona ją firma Velo Projekt z Białegostoku. Umowę za realizację tego zadania podpisano 21 maja w skierniewickim ratuszu.

dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz