skierniewickie.pl

Będzie rondo na ul. Kozietulskiego

Piątek 15.03.2019UM Skierniewice

W najbliższym czasie ruszy modernizacja ulicy Kozietulskiego na odcinku od ul. 1 Maja do Poniatowskiego. W ramach tego zadania powstanie m.in. rondo na skrzyżowaniu Kozietulskiego i 1 Maja.

To skrzyżowanie było dotychczas jednym z bardziej uciążliwych dla kierowców poruszających się po Skierniewicach. Oprócz ronda i nowej nawierzchni asfaltowej na tym 850-metrowym odcinku powstaną udogodnienia, o które mieszkańcy upominali się już od dawna: chodniki, ścieżki pieszo-rowerowe, przyłącza oraz oświetlenie LED.

Trzeci, czerwony pas dla skręcających...

Nowością będzie dodatkowy, trzeci pas dla kierowców skręcających do swoich posesji, zaznaczony liniami przerywanymi i pomalowany na czerwono. Rozwiązanie to zdało egzamin na innych drogach krajowych m.in. w Dęblinie (dk nr 48). - Dobre doświadczenia zebrane na innych "czerwonych" odcinkach drogi, przyczyniły się do uwzględnienia takiej samej organizacji w projekcie w Skierniewicach. Kierowcy, chcący skręcić w lewo, zjeżdżają na pomalowany na czerwono środek jezdni, nie blokując innym użytkownikom przejazdu – informuje wydział dróg i komunikacji miejskiego Ratusza. Rozwiązanie przede wszystkim ma na celu usprawnić komunikację i ułatwić dojazd do posesji mieszkańcom miasta.

Nowe rondo usprawni ruch i poprawi poziom bezpieczeństwa

Kolejnym plusem przebudowy będzie budowa kolejnego ronda w naszym mieście. Powstanie ono w miejscu dotychczasowego skrzyżowania ulic 1 Maja i Kozietulskiego, na którym wielokrotnie dochodziło do groźnych wypadków komunikacyjnych. Rondo poprawi zatem bezpieczeństwo i usprawni ruch w tej części miasta.  Budowa zakończy się w tym roku i będzie kosztować w sumie 5,2 mln zł.

To nie jedyne remonty w tamtej części miasta. Przypomnijmy - niebawem zakończy się remont ul. 1 Maja. Ulica będzie przejezdna z końcem kwietnia.

dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz