skierniewickie.pl

Biała Sobota dla pań w skierniewickim szpitalu

Wtorek 03.03.2015WSZ Skierniewice

Bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne będą mogły wykonać panie w skierniewickim szpitalu w przeddzień Dnia Kobiet, 7 marca.

Akcja bezpłatnych badań trwa od godz. 10 do 14 w najbliższą sobotę, 7 marca.

- To kolejna akcja z cyklu Biała Sobota. Poprzednia, podczas której wykonywaliśmy badania cytologiczne, wypadła w Skierniewicach najlepiej spośród wszystkich ośrodków medycznych w województwie, które do niej przystąpiły. - mówi Paweł Bruger, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Skierniewicach. - To potwierdza nasze przypuszczenia, że skierniewiczanki chcą się badać, ale z różnych względów nie mają na to czasu w trakcie tygodnia pracy, za to chętnie korzystają z takiej możliwości w soboty. - dodaje rzecznik.

 

 

Bezpłatne badania będą prowadzone w ramach narodowych programów: „Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy” oraz „Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi”. Nie są wymagane skierowania od lekarza ani wcześniejsza rejestracja.

Badania mammograficzne będą wykonywane w Dziale Diagnostyki Obrazowej w budynku głównym szpitala przy ul. Sobieskiego 4. Udział w nich mogą wziąć wszystkie panie niezależnie od miejsca zamieszkania w wieku 50-69 lat, które nie były badane w ciągu ostatnich dwóch lat.
Nr tel. do Pracowni Mammografii: 46 834-08-54.

Badania cytologiczne będą wykonywane w poradni ginekologiczno-położniczej „K” przy ul. Wita Stwosza 1. Udział w nich mogą wziąć wszystkie panie niezależnie od miejsca zamieszkania w wieku 25-59 lat, które nie były badane w ciągu ostatnich 3 lat. Nr tel. do poradni: 46 833-29-69 lub
833-33-40 wew. 19.

Rak piersi to najczęściej występujący nowotwór złośliwy u kobiet w wieku 45-69 lat. Odpowiednio wcześniej wykryty jest w pełni uleczalny. Statystycznie co 16-ta Polka zachoruje na tę chorobę.

Rak szyjki macicy to drugi pod względem częstotliwości zachorowania nowotwór złośliwy u kobiet. Co roku około 3500 kobiet w Polsce dowiaduje się, że choruję na tę chorobę. Codziennie umiera na nią około 5 z nich. Statystycznie najwięcej kobiet w wieku 25-54 lata zachorowuje na tę właśnie chorobę. Odpowiednio wcześnie wykryty, nowotwór ten jest w pełni wyleczalny.

dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz