skierniewickie.pl

Budowa wiaduktu na Zwierzynieckiej do 2022 roku

Piątek 23.10.2020

Do października 2022 roku ma zostać wybudowany wiadukt na ul. Zwierzynieckiej w Skierniewicach. Wczoraj (22.10) w ratuszu otwarto oferty na wykonanie tego zadania.

Najtańszą ofertę o wartości 37,112 mln zł złożyła Skanska S.A. Konsorcjum firm PBDiM Mińsk Maz., i Altor proponuje 43,153 mln zł, Primost Południe – 44,157 mln zł, Strabag – 45,345 mln zł, konsorcjum Polimex Infrastruktura i Polimex Infrastruktura – 45,380 mln zł, skierniewicki Mirbud – 51,326 mln zł, Budimex – 52,075 mln zł oraz konsorcjum firm Intop Warszawa i Przedsiębiorstwo El-in Skierniewice – 54,668 mln zł brutto. Wszystkie propozycje mieszczą się w budżecie zamawiającego, który określono na kwotę 60 mln zł brutto.

143-metrowy wiadukt będzie się charakteryzował klasą obciążenia „A", umożliwiającą poruszanie się pojazdów o masie 50 ton. Zakres projektu jest większy i zakłada rozbudowę ulicy Piłsudskiego i Zwierzynieckiej na odcinku ok. 1,2 km od Kozietulskiego do Nowomiejskiej. Na skrzyżowaniu z ul. Kozietulskiego powstanie rondo. Przewidziano budowę 1 km dróg serwisowych po dwóch stronach torów. Ta po stronie wschodniej będzie się łączyć z ulicą Plantową i zapewni dojazd do Sanepidu. Jednocześnie powstać ma połączenie ul. Plantowej i Listopadowej. Droga serwisowa po stronie zachodniej będzie zapewniać skomunikowanie stacji paliw oraz przedsiębiorstwa produkcyjnego. Powstać ma też droga serwisowa na dalszym odcinku Zwierzynieckiej, która zapewniać będzie dojazd do posesji po południowej stronie. Na skrzyżowaniu Zwierzynieckiej i Nowomiejskiej powstanie rondo. Zaplanowano budowę ekranów kanalizacji deszczowej, ekranów akustycznych, nowego oświetlenia, zatok przystankowych, wiat, parkingów oraz ciągu pieszo-rowerowego.

Budowa ma zostać zakończona do października 2022 roku.

dobry
Ocena:
Nowy komentarz
*Wpisz treść komentarza:
Wpisz treść komentarza
*Podpis:
Wpisz podpis
*Wpisz kod z obrazka:
Wpisz kod z orazka
Anuluj
*Pola wymagane