skierniewickie.pl

Budżet Obywatelski – głosowania na projekty jeszcze do 17 września

Poniedziałek 06.09.2021

Od dzisiaj, 6 września można głosować na projekty zgłoszone do tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. Do tej fazy dostało się aż 31 projektów. Głosowanie potrwa do 17 września do godz. 17:00.

Głosowanie to jeden z najważniejszych etapów budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy bezpośrednio weryfikują zgłoszone pomysły, oddając głosy na projekty ogólnomiejskie oraz lokalne. Każdy głosujący ma do dyspozycji łącznie cztery wskazania, dwa dotyczące projektów ogólnych, dwa odnoszące się do pomysłów zgłoszonych w ramach czterech rejonów Miasta Skierniewice.

W tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego głosować można:

  • elektronicznie na specjalnie przygotowanej do tego celu platformie on-line. Co ważne, strona internetowa www.skierniewice.budzet-obywatelski.org zawiera nie tylko funkcjonalność głosowania, ale także w jasny i przejrzysty sposób prezentuje poszczególne pomysły zgłoszone przez mieszkańców;
  • osobiście poprzez wypełnienie i wrzucenie do urny papierowej karty do głosowania w punkcie stacjonarnym, zlokalizowanym w budynku Urzędu Miasta przy ul. Senatorskiej 12, od poniedziałku do piątku w godz. od 9:00 do 17;00;

Z wszystkim projektami zgłoszonymi przez mieszkańców można zapoznać sie na stronie www.skierniewice.eu w zakładce Budżet Obywatelski. Wyniki głosowania zostaną oficjalnie przedstawione do 24 września.

dobry
Ocena:
Nowy komentarz
*Wpisz treść komentarza:
Wpisz treść komentarza
*Podpis:
Wpisz podpis
*Wpisz kod z obrazka:
Wpisz kod z orazka
Anuluj
*Pola wymagane