skierniewickie.pl

Czy Strobowską pojedziemy 1 listopada?

Środa 11.10.2017

Jak informuje skierniewicki magistrat – remont i przebudowa ulicy Strobowskiej w Skierniewicach ma się zakończyć jeszcze przed 1 listopada br.

To ważna informacja, bo droga ta stanowi główny ciąg komunikacyjny dla dojeżdżających 1 listopada na cmentarz miejski. Aktualnie główne prace są prowadzone na odcinku ulicy Strobowskiej od Kilińskiego do cmentarza. Z tego powodu w tamtym rejonie występują zmiany w ruchu pojazdów. Nieprzejezdne jest skrzyżowanie ulicy Strobowskiej z Kilińskiego/Batorego. Do czasu zakończenia prac nieprzejezdny będzie odcinek od ul. Granicznej (na wysokości kapliczki) do cmentarza komunalnego (nie dotyczy mieszkańców ulicy, służb miejskich i pracowników budowy), a dojazd do nekropolii będzie możliwy jedynie od ul. Rawskiej, nowym odcinkiem. Skierniewicki magistrat zapewnia jednak, że całość prac zostanie ukończonych przez nadchodzącym dniem Wszystkich Świętych.

Przebudowa ulicy Skłodowskiej oraz części Rawskiej trwa od kilku miesięcy. W ramach zadania na całym odc. powstaje nowa nawierzchnia, chodniki i ścieżka pieszo-rowerowa. W projekcie uwzględniono również instalacje oświetlenia LED, budowę kanalizacji deszczowej, zatok autobusowych, miejsc parkingowych oraz zjazdów do posesji. Wartość tej inwestycji to 7,3 mln. Jej wykonawcą jest firma STRABAG.

 Fot. UM Skierniewice

 

bardzo dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz