skierniewickie.pl

Dom kultury zmieni oblicze

Poniedziałek 12.02.2018

Trwa przebudowa Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach. Remont ma się zakończyć w maju.

W ciągu najbliższych kilku miesięcy hol główny na parterze CEKiS całkowicie zmieni oblicze – powstanie Punkt Informacji Turystycznej, a całość będzie zaaranżowana w nowoczesnych sposób. W punkcie będzie można zasięgnąć informacji o wydarzeniach kulturalnych w mieście, najważniejszych zabytkach i atrakcjach turystycznych.
Trwająca przebudowa jest finansowana ze środków unijnych i jest częścią większego projektu o wartości 8 milionów złotych. W ramach tego zadania, finansowanego z RPOWŁ, oprócz przebudowy CEKiS prowadzona jest również przebudowa terenów rekreacyjnych wokół zalewu Zadębie.

Przypomnijmy – wokół zalewu powstaje właśnie asfaltowa ścieżka rowerowa o szerokości 4 metrów. Wzdłuż tego traktu powstaną też nowe atrakcje, w tym cztery punkty sportowe z urządzeniami do treningu (elementy siłowni plenerowych oraz workout) i przestrzenią zabawy dla najmłodszych, a ponadto dwa punkty widokowe. W tych miejscach nie zabraknie stołów piknikowych, stojaków na rowery, stołu do szachów czy miejsca na wspólne grillowanie. Największą atrakcją będzie elektryczny wyciąg do nart wodnych oraz zjeżdżalnia wodna.

Realizacja tej inwestycji ma się zakończyć jeszcze przed wakacjami.

 

 

Na zdj. Obecny stan remontu holu CEKiS. Fot. UM Skierniewice

dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz