skierniewickie.pl

FERIE W MIEŚCIE

Poniedziałek 13.01.2020

Jak co roku – wszystkie miejskie placówki kulturalne i sportowe zaangażowały się w zagospodarowanie czasu dzieciom i młodzieży szkolnej podczas ferii zimowych. Rozpoczną się one już w sobotę (11.01) i potrwają do 26.01.

Artystycznie i kulturalnie
Szereg aktywności skierowanych do różnych grup wiekowych czeka w jednostkach kultury. W CKIS podczas wielu warsztatów będzie można wykonać m.in.: lampiony, maski karnawałowe, czy modele samolotów. Dla chętnych przygotowano warsztaty programowania, spotkanie z bohaterami z Gwiezdnych Wojen, gralnię, a także zajęcia muzyczne, cyrkowe, taneczne i filmowe. Jak co roku nie zabranie przedstawień teatralnych. Udamy się do łódzkiego Teatru Pinokio oraz obejrzymy aktorów z Teatru Niewielkiego i Teatru Fullart. Bedą też spotkania z podróżnikiem czy nauka ukulele.
Kolejny rok w organizację ferii dla skierniewickich dzieci włączyło się MUZEUM. Na wszystkich zainteresowanych niecodziennym odkrywaniem historii Skierniewic czekają liczne warsztaty podczas których m.in.: wykonamy kapelusze i maski karnawałowe, zbudujemy miasto z plasteliny, złożymy klasyki polskiej motoryzacji i sprzętu wojskowego z lat 1939 – 1945 z klocków COBI, czy zagramy w gry planszowe. Pozostaniemy też w klimacie świątecznym biorąc udział w zajęciach z budowania szopek wigilijnych połączonych ze zwiedzaniem wystawy. Każdy dzień rozpoczną ekranizacje polskich baśni i legend. Na bardziej wymagających miłośników kina czekają filmy – „Pamięć jest kluczem" oraz „Eddie Vitch". Ciekawie zapowiadają się także warsztaty fotograficzne.
W ramach zimowisk spotykać będziemy się także w AKADEMII TWÓRCZOŚCI. Tradycyjna lalka z siana, rzeźbienie zwierząt w mydle, bałwanki gniotki czy wykonanie obrazków z suszonych owoców – to tegoroczne propozycje na wypełnienie zimowej nudy. Ciekawie będzie też w KLUBIE KONSTANCJA. Nauka gry na pianinie czy szachy, warsztaty plastyczne, umuzykalniające czy wokalne czekają przy ul. Kopernika 5.
Równie imponująco wygląda lista zająć proponowanych przez MIEJSKĄ BIBLIOTEKĘ PUBLICZNĄ. W dwóch filiach tej placówki weźmiemy udział w rozmaitych warsztatach i zajęciach, które pozwolą nam poprzeć na świat przez pryzmat książki. Pudełko z niespodzianką, kolorowy zawrót głowy, szklana mozaika, komiksowa przygoda, malowana wioska indiańska, szyszkowe dzieło sztuki czy liliputy – to tylko niektóre tajemnicze propozycje. Warto podkreślić, że na każdą z form zajęć, obowiązują wcześniejsze zapisy bądź darmowe wejściówki. Poniżej kilka przydatnych kontaktów:
CKiS telefon: 46 833 24 12, e-mail: warsztaty@cekis.pl
Akademia Twórczości telefon: 46 833 70 93, e -mail: anetakapelusz@cekis.pl
Klub Konstancja telefon: 668 120 915, e-mail: irena.socichowska@cekis.pl
Kinoteatr POLONEZ telefon 46 833 44 89

Na sportowo

Ci którym zajęcia plastyczne bądź warsztaty nie dostarczają odpowiedniej dawki emocji, polecamy zajęcia sportowe. Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Pływalnia Miejska Nawa prześcigają się w tym roku z propozycjami dla najmłodszych skierniewiczan. Hale, orliki, pływalnia czy lodowisko codziennie otwierają swoje podwoje dla chętnych aktywnego wypoczynku w ferie zimowe.

Karnawałowa końcówka
Zwieńczeniem dwóch tygodni wypoczynku będzie karnawał. Na miłośników tańca, muzyki i dobrej zabawy przygotowano dwie propozycje karnawałowe. Pierwsza już (24 stycznia) na Hali nr 1 Ośrodka Sportu i Rekreacji podczas Wielkiego Balu Karnawałowego. Będzie dyskoteka, nowinki ze świata zabawek i wybory króla i królowej balu. Przebrania bardzo mile widziane! Zapraszamy między 11:00, a 13:00. Druga propozycja czeka ostatniego dnia ferii, 26 stycznia w Kinotearze Polonez odbędzie się Wielki Bal Malucha. Spektakl, zabawa, fotobudka i słodki poczęstunek - tego nie zabraknie podczas kolejnej edycji balu, który jak co roku odbędzie się w dwóch turach: o 9:30 i 12:00. Warto się śpieszyć. obowiązują zaproszenia. [źródło: Miasto Skierniewice]

bardzo dobry
Ocena:
Nowy komentarz
*Wpisz treść komentarza:
Wpisz treść komentarza
*Podpis:
Wpisz podpis
*Wpisz kod z obrazka:
Wpisz kod z orazka
Anuluj
*Pola wymagane