skierniewickie.pl

Graniczna w Skierniewicach gotowa, a co ze Strobowską?

Czwartek 19.11.2015

Ulica Graniczna ma wreszcie nową nawierzchnię, czy Strobowska również doczeka się remontu?

Na remont nawierzchni na Granicznej mieszkańcy czekali od lat. Ulica, choć krótka, łączy jednak ul. Rawską ze Strobowską. To popularny skrót dojazdu z miasta nad zalew Zadębie oraz do ogródków działkowych przy Strobowskiej. Remont odcinka za nieco ponad 280 tys. złotych wykonała firma PRDM z Piotrkowa Trybunalskiego. Dodatkowo wymalowano nowe przejście dla pieszych, choć najwyraźniej zapomniano o przejeździe dla rowerów wzdłuż przebiegającej ul. Rawską ścieżki rowerowej.

Problem jednak w tym, że niemal tak samo jak dotychczas Graniczna, teraz zdewastowana jest również ulica Strobowska, która jest głównym traktem dojazdu do cmentarza komunalnego. Mieszkańcy co roku po 1 listopada pytają o jej remont.

- W tej chwili szkoda samochodu do jazdy tą ulicą. Nie jest to ulica w centrum, ale ma duże znaczenie dla kierowców poruszających się po mieście, głównie dla dojeżdżających do cmentarza, lub, jak ja, do ogródków działkowych. - mówi pan Jan, mieszkaniec ul. Trzcińskiej.

W ratuszu słyszymy, że plany przebudowy Strobowskiej są gotowe, najprawdopodobniej jednak na inwestycję zabraknie pieniędzy w budżecie na przyszły rok.

- O tym finalnie przekonamy się po zaakceptowaniu projektu budżetu przez radnych. Wszystko związane jest z kosztami oraz chęcią pozyskania dotacji na remont tej ulicy. Szansą może być np. Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2020. W przyszłym roku będziemy chcieli z tych środków pozyskać fundusze na budowę przedłużenia drogi Armii Krajowej, w kolejnym roku być może właśnie ulicy Strobowskiej. - informuje Przemysław Rybicki, rzecznik ratusza.

Rzecznik ratusza zastrzega jednak, że jeśli uda się pozyskać fundusze jeszcze z innych źródeł to założenia czasowe mogą się zmienić.

W ramach zakładanego remontu modernizowany będzie odcinek ok 2,7 km ul. Strobowskiej. Oprócz wymiany całej konstrukcji jezdni, zaplanowano budowę ścieżki pieszo-rowerowej na odcinku od ul. Kilińskiego do Rawskiej oraz zatok autobusowych. Zadanie obejmie także modernizację sieci oświetlenia ulicy oraz przebudowę np. linii energetycznej, która obecnie koliduje z drogą. W planach jest także budowa kanalizacji deszczowej. Szacunkowy koszt inwestycji to nawet 14 milionów złotych.

Na zdj.: Ulica Graniczna wygląda jak nowa. Kiedy Strobowska również doczeka się remontu? Fot. UM Skierniewice.

 

 

bardzo dobry
Ocena:
Komentarze (3)
Dodaj komentarz
  • To jest śmieszne większa część ul. Granicznej w ogóle nie posiada nawierzchni asfaltowej Asfalt ogranicza sie do odcinka 50m , widocznego z ronda .

    Marek2017-03-18 19:17:54

  • Mater Dei, mysmy są braca i siostry jednej Ojczyzny!!!!!! Skąd więc tyle nienawisci dookoła ,tyle "gnojówki"?????!!!!! Co się stało z duchem 1szej "Solidarnosci", CO SIE Z NAMI STAŁO???

    Kur-czak2015-11-27 12:47:00

  • przejście dla pieszych ale brak przejazdu dla rowerów - znowu jakiś bystrzak czegoś nie zauważył ?

    kulfon2015-11-24 21:22:23