skierniewickie.pl

IV Bieg Zielonego Jabłuszka - fotorelacja

Poniedziałek 17.05.2021

Blisko 200 biegaczy wzięło udział w pierwszej w tym roku imprezie biegowej. W niedzielę, 16 maja nad skierniewickim Zalewem Zadębie odbył się bowiem IV Bieg Zielonego Jabłuszka w ramach kolejnej biegowej triady. Kolejne wyzwanie pod koniec miesiąca.

10 kilometrów mieli do pokonania śmiałkowie, którzy aktywnie postanowili spędzić niedzielny poranek w Skierniewicach. O godz. 10:00 nad Zalewem Zadebie wystartował czwarty Bieg Zielonego Jabłuszka, który zainaugurował skierniewicką biegową triadę. Na starcie stanęło wielu miłośników tej dyscypliny sportu, głównie ze Skierniewic i okolic. W stawce nie zabrakło także licznego grona przedstawicieli z innych miast m. in.: Warszawy, Łodzi, Iławy, Sierbca, Wrocławia czy też Lublina.

Najszybciej do mety dobiegł reprezentant Iławy, Adrian Przybyła, który odcinek 10 km pokonał z czasem (33:33). Drugie miejsce zajął Radosław Gromek z Warszawy (33:49), a trzecie zawodnik z Koluszek, Krzysztof Pietrzyk (35:21). Wśród kobiet najszybsza była Julia Szymkowicz (41:09) z Bobrownik, przed Sylwią Ambroziak z Łowicza (43:37) i Dianą Zielińską z Warki (45:28).

Tradycyjnie przy okazji biegu odbyły się także zawody Nordic Walking, a uczestnicy mieli do pokonania jedną pętlę wokół akwenu. Najszybszy wśród mężczyzn był Marcin Świderek ze Skierniewic (32:29) przed Krzysztofem Gołębiowskim z Łodzi (34:27) i Maciejem Staneckim, również ze Skierniewic (35:00). Wśród kobiet na pięć kilometrów triumfowała Ewelina Radke ze Skierneiwic (34:55), a kolejne lokaty padły łupem: Aleksandry Nietrzebki z Żyrardowa (37:10) i Barbary Dankiewicz z Łowicza (37:22).

Warto dodać, że pamiątkowe medale otrzymali wszyscy uczestnicy zawodów, którzy dobiegli na metę. Najlepsi w swoich kategoriach zgarnęli statuetki i puchary oraz nagrody rzeczowe. Patronat nad imprezą objął prezydent Krzysztof Jażdżyk. Wyniki wszystkich kategorii biegowych, jak i nordic walking będą dostępne niebawem na stronie Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Kolejne biegowe wyzwanie, już za dwa tygodnie. 30 maja w Parku Miejskim zostanie rozegrany zaległy Bieg Niepodległości, który oficjalnie zakończy ubiegłoroczną biegową triadę. Do zobaczenia na starcie!

dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz