skierniewickie.pl

I Piknik Mundurowy w Skierniewicach

Wtorek 25.07.2017

W niedzielę, 23 lipca nad zalewem Zadębie w Skierniewicach odbył się piknik, podczas którego prezentowały się służby mundurowe.

Imprezę zorganizowano z okazji Święta Policji. Najmłodsi uczestnicy mogli wziąć udział m.in. w miasteczku ruchu drogowego czy wszelkiego rodzaju grach i zabawach.

Skierniewickie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe wraz z Państwową Strażą Pożarną zaprezentowało pokaz akcji ratunkowej w warunkach akwenu wodnego.

Podczas pikniku skierniewicka Fundacja Pomocy Społecznej Chodźmy Razem" prowadziła zbiórkę pieniędzy na leczenie Anny Kuli. Skierniewiczanka cierpi na rzadką chorobę NMO (zespół Devica), na której zwalczenie jest szansa poprzez przeszczep komórek macierzystych. Zabieg ten nie jest refundowany, a jego koszt wynosi 150 tys. złotych dlatego akcję pomocy zaangażowało się wielu skierniewiczan dobrego serca. Również zachęcamy do pomocy. Więcej o akcji można przeczytać tutaj.

Tegoroczny Piknik Mundurowy był pierwszą tego typu imprezą w Skierniewicach, organizowaną z okazji Święta Policji, które przypada corocznie 24 lipca. Święto w Polsce odbywa się z okazji powołania w tym dniu polskiej Policji Państwowej w 1919 roku.

 

 

dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz