skierniewickie.pl

Kiedy i gdzie największy smog w Skierniewicach?

Poniedziałek 09.01.2017

Osiedle Zadębie, Widok, a o godz. 15 w całym mieście dojdzie do znacznego przekroczenia dopuszczalnych norm zanieczyszczenia powietrza.

Media od wczoraj alarmują o znacznym przekroczeniu norm zanieczyszczenia powietrza w Polsce. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Łodzi publikuje symulację wzrostu zanieczyszczeń w ciągu najbliższych 24 godzin. Na stronie internetowej WFOŚ można sprawdzić również symulację dla Skierniewic na najbliższe 24 godziny: http://www.wios.lodz.pl/Skierniewice,148

 

 

 

 

dobry
Ocena:
Komentarze (9)
Dodaj komentarz
  • Ciekawe kiedy skierniewickie władze zaczną mówić o walce z zanieczyszczeniem, a jest ono prawie codziennie wyższe niż w centrum Warszawy, gdzie już i tak jest zwykle przekroczone. Ciekawe jak by to było gdyby miasto zmieniło nazwę na Skierniewice Zdrój? Niestety w rejonie Kozietulskiego nie da się otworzyć okien bo smród wpada do pokojów. Nie da się wyjść z dzieckiem na spacer, leci dziwny żółty pył z nieba. Paniw prezydencie???

    Oxif2019-03-10 19:54:05

  • Możesz, toż te przekroczenia widać nawet na terenie hotelu spa na poligonie i części miasta zaliczone do ochrony uzdrowiskowej. Co na to Minister Zdrowia, który przyjął informacje, że u nas takie super powietrze?

    joj2017-01-16 06:47:22

  • Gdzie jest Straż Miejska? Wystarczy wybrać się na przejażdżkę po Zadębiu, gołym okiem widać domy z których buchają kłęby dymu spalanych śmieci. Tu jest problem, ludzie nagminnie wypalają śmieci, trując siebie i wszystkich dookoła.

    Mieszkaniec2017-01-10 09:09:28
    • A Widok, Rawka, Makowska to już nie??? tylko Zadębie?? ciekawe

      natalia2017-01-13 20:00:47

  • W Polsce problemy z zanieczyszczeniem powietrza wynikają przede wszystkim z polityki wobec górnictwa. Dotowane kopalnie, tani węgiel słabej jakości i przystosowane do jego spalania piece, w których można opalać również śmieciami. Dlatego nie ma co się dziwić, że ludzie wolą opalać jak najtaniej. Przestańcie dotować kopalnie, a cena węgla sprawi, że wszyscy przejdą na ekologiczny gaz. Tylko jaki rząd odważy się puścić z torbami górników? To prędzej oni puszczą z torbami każdy rząd.

    afro2017-01-09 14:39:57
    • Gdyby tylko było tak pięknie... Należy jeszcze zwrócić uwagę na to, że nie wszędzie na Zadębiu są przyłącza gazowe jak i również kanalizacyjne. Żeby sobie takie przyłącze przeciągnąć samodzielnie przez 100-200 metrową ulicę trzeba mieć solidne zaplecze finansowe. Niestety ludzie kierujący się ekologią nie są w stanie zrozumieć, że niektórych osób po prostu nie stać na to żeby przejść na "eko-gaz", a możliwości dofinansowania takiej inwestycji są nikłe (tak wynika z doświadczenia). Więc, zanim zmusimy wszystkich do przejścia na ekologiczne źródła ogrzewania domów, należy pomyśleć o infrastrukturze, która to umożliwi. Proszę mi uwierzyć, że wielu ludzi z chęcią i radością przejdzie na gaz, jeżeli tylko taka możliwość będzie w ich zasięgu finansowym. Pozdrawiam.

      Mieszkaniec Zadębia2017-01-09 15:41:44
      • Jeśli stać kogoś na kupno działki i wybudowanie domu to przepraszam bardzo nie stać na resztę?

        Aśka2017-01-09 17:17:48
        • ..niektórych może będzie stać...żeby przejść na ogrzewanie gazem potrzebny jest projekt przyłącza,wykonanie samego przyłącza,projekt kotłowni,przystosowanie samego pomieszczenia na kotłownię gazową, oczywiście zakup pieca gazowego niekiedy z częściowym remontem instalacji co a może i ciepłej wody,ewentualna zmiana przewodu kominowego ...trochę się tego nazbierało.Jeżeli jest to nowy dom,może to być łatwiejsze ale w starszych może to być problem.

          bogdan2017-01-09 19:10:29
        • Oj Asia,Asia.Niegrzeczna dziewczynka.Jeżeli w ulicy są media to może i stać,ale jak jak ich nie ma to nikogo nie stać,bo koszty są ogromne.Życzę ci duuuużo zdrowia i spełnienia marzeń w Nowym 2017 Roku.

          conte2017-01-09 18:07:33