skierniewickie.pl

Kogeneracja w Skierniewicach. Energetyka Cieplna w TVP3

Środa 20.10.2021EC Skierniewice

W skierniewickiej Energetyce Cieplnej trwa realizacja najważniejszej i największej inwestycji w historii spółki – powstaje blok kogeneracyjny, który w skojarzeniu będzie produkował ciepło i prąd.

Energia elektryczna będzie wytwarzana na potrzeby własne ciepłowni, a nadwyżka będzie sprzedawana do krajowej sieci energetycznej. Modernizacja ciepłowni wpłynie pozytywnie na środowisko. To będzie prawdziwa zielona rewolucja. Do tej pory produkcja energii cieplnej w skierniewickiej Energetyce Cieplnej opierała się wyłącznie na energii produkowanej z węgla. Dzięki budowie kogeneracji zużycie węgla znacząco się zmniejszy co wpłynie na poprawę jaskości powietrza w mieście.

Zainteresowanie inwestycją wybiega daleko poza granice Skierniewic. W ubiegłym tygodniu Energetykę Cieplną odwiedziła Telewizja Łódź, która zrobiła krótki film na temat transformacji spółki.

Całkowity koszt inwestycji to prawie 35,5 mln złotych. Energetyka Cieplna na ten cel otrzymała dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości niemal 15 mln złotych.

Poniżej link do filmu:

https://lodz.tvp.pl/56358820/skierniewicka-cieplownia-przeksztalca-sie-w-elektrocieplownie?fbclid=IwAR3XKC7lJ2lSfli1HMebWfMm807BCg3ncFC6xU8hvGB2CkPpZqqSn-NrKzo

dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz