skierniewickie.pl

Kolejne łóżka od WOŚP dla szpitala w Skierniewicach

Piątek 17.02.2017źródło: WSZ w Skierniewicach

Do szpitala w Skierniewicach w ostatnich dniach dotarły kolejne dary od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Do Oddziału Chorób Wewnętrznych, Gastroenterologii i Geriatrii dotarło kolejnych 10 łóżek geriatrycznych z funkcją elektrycznej regulacji. Rynkowa wartość sprzętu to ok. 40 tys. złotych.

O łóżka starał się w WOŚP Wojewódzki Szpital Zespolony im. St. Rybickiego jeszcze w ubiegłym roku. To już kolejne urządzenia dla pacjentów w wieku senioralnym z charakterystycznym serduszkiem Orkiestry. Jeszcze w 2015 roku skierniewicki szpital otrzymał 10 łóżek oraz kompletny sprzęt i aparaturę medyczną do wyposażenia pododdziału geriatrycznego.

- Cieszymy się z ofiarności Orkiestry. Dzięki temu szpital może zabezpieczać opiekę dla pacjentów w wieku senioralnym na najwyższym poziomie. - mówi dyrektor szpitala Eugeniusz Furman. - Warto zaznaczyć, że przy szpitalu działa również poradnia geriatryczna dla osób w wieku 60+, u których występują różnie schorzenia jednocześnie. Do poradni wymagane jest skierowanie z POZ.

W roku bieżącym szpital stara się o pozyskanie sprzętu od WOŚP na wyposażenie oddziału położniczo-ginekologicznego i neonatologicznego. Dzięki temu będzie możliwe funkcjonowanie tych oddziałów na drugim poziomie referencyjnym w położnictwie i neonatologii, a to oznacza, iż w skierniewickim szpitalu będą mogły być również przyjmowane porody tzw. patologiczne, które dotychczas były kierowane do szpitali w Łodzi.

 

 

bardzo dobry
Ocena:
Komentarze (4)
Dodaj komentarz
 • Do patologicznych porodów to poza sprzętem jeszcze trzeba lekarzy z wiedzą i takowym doświadczeniem a tego orkiestra dać nam nie może. NADAL więc wolałabym jechać czym prędzej do Łodzi jeśli ciąża jest zagrożona. U nas próżno szukać kogoś z powołania...

  Agnieszka2017-02-17 20:31:05
  • Nieprawda. Ja tam bardzo sobie cenię "załogę" naszego skierniewickiego oddziału położniczo-ginekologicznego. Bardzo dobry jest doktor Jachymski, odbierał moje trzy porody. Zawsze pomocny, zawsze miły. W Łodzi czy Warszawie bywa bardzo różnie.

   smogy2017-02-23 10:16:21

 • Oczywiście te łużka od WOŚP nie są dla pisowców i księży oni na podłodze mają miejsce

  Haha2017-02-17 15:50:45
  • I przepraszam za literówkę oczywiście chodziło o łóżka

   Haha2017-02-17 15:52:30