skierniewickie.pl

„Koncert Fundacja Polsat - Jesteśmy dla Dzieci” Zapraszamy do Skierniewic

Wtorek 24.05.2022

Kosmiczny Dzień Dziecka to nie jedyna atrakcja, która tego dnia poprawi humor najmłodszym. O godz. 20.00 na rynku miejskim przed skierniewickim Ratuszem odbędzie się wyjątkowy koncert „Fundacja Polsat – Jesteśmy dla Dzieci". Skierniewiczanie oraz widzowie Telewizji Polsat posłuchają największych przebojów gwiazd polskiej sceny muzycznej, występujących w rodzinnych duetach.

Dla niektórych koncert „Fundacja Polsat – Jesteśmy dla Dzieci". to debiut. Na scenie zobaczymy m.in. Justynę Steczkowską z synem Leonem przy akompaniamencie Stasia, Michała Wiśniewskiego z córkami - Etiennette i Vivienne, Artura Gadowskiego w towarzystwie córki Zuzanny, Roberta Gawlińskiego z dwoma synami, Danzela z córkami oraz Grzegorza i Patrycję Markowskich. Kilkoro artystów zaprosi do wspólnego śpiewania najbliższych: Sarah James - tatę, Stanisław Soyka – braci. Podczas wydarzenia usłyszymy zarówno znane już przeboje z repertuaru gwiazd, jak „Pump it up" (Danzel), „Barcelona" (Pectus), „Dmuchawce, latawce, wiatr" (Urszula), jak i evergreeny muzyki filmowej: „Moon River", „Pszczółka Maja" czy „Szczęśliwego Nowego Jorku".

Prowadzący wydarzenie - Paulina Sykut-Jeżyna, Robert Janowski i Krzysztof Ibisz nakłonią muzyków do opowiedzenia krótkich historii z dzieciństwa.

Wybór miejsca wydarzenia jak zawsze nie jest przypadkowy. - Jesteśmy w Skierniewicach z powodu przeprowadzonego remontu Oddziału Dziecięcego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. Rocznie szpital hospitalizuje blisko tysiąc dzieci od okresu noworodkowego do ukończenia 18 roku życia i jest to największy ośrodek medyczny pomiędzy Warszawą a Łodzią, więc to niezwykle istotna placówka a bardzo pilnie potrzebowała remontu. Gdy otrzymaliśmy prośbę o pomoc w jego przeprowadzeniu – nie mogliśmy odmówić – mówi Prezes Fundacji Polsat Krystyna Aldridge-Holc.

Tego dnia zaplanowano wiele atrakcji dla dzieci, Również podczas Kosmicznego Dnia Dziecka odbywającego się w parku miejskim w Skierniewicach między innymi Drzewo Życia wręczane przez Krzysztofa Jażdżyka Prezydenta Miasta Skierniewice dla rocznych dzieci, Strefę Świadomych Emocji (spotkania z dziecięcym psychologiem), oraz akcję Czyste Zielone Miasta i aktywności edukacyjne m.in. sprzątanie i sadzenie drzewek, zainicjowane przez Stowarzyszenie Program Czysta Polska

Fundacja zawsze pomaga tym, którzy najbardziej tego potrzebują. W przypadku placówek medycznych jesteśmy tam, gdzie nasza służba zdrowia nie daje rady i trzeba ją wesprzeć. Podjęliśmy decyzję o przeprowadzaniu remontów w małych ojczyznach, w tym roku są to Skierniewice. To miasto „Zakochane w pomaganiu", co odzwierciedlają działania pomocowe mieszkańców. Zaangażowaliśmy się w remont oddziału, w którym jedyna renowacja odbyła się 20 lat temu. Naszym zadaniem jest tworzenie dobrych warunków leczenia dzieci - podsumowuje Przewodnicząca Rady Fundacji Polsat Małgorzata Nawrocka.

Fundacja działa wielotorowo, tylko w tym roku przekazała środki na leczenie, rehabilitację i zakup sprzętu rehabilitacyjnego oraz medycznego dla blisko 800 dzieci oraz wsparła 11 ośrodków, w których leczone i rehabilitowane są dzieci.

Fundacja Polsat to jedna z największych organizacji pozarządowych działających na terenie Polski, od blisko 26 lat kieruje swoją pomoc do chorych dzieci i ich rodziców. Do dziś objęła swoją pomocą prawie 41 000 małych pacjentów i wsparła finansowo ponad 2 600 szpitali i ośrodków medycznych oraz szkoły, przedszkola i ośrodki z pieczy zastępczej w całym kraju, które zostały wyremontowane lub wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny. W sumie na cele statutowe Fundacja przekazała dotąd prawie 270 000 000 złotych.

bardzo dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz