skierniewickie.pl

Kręcimy kilometry dla Skierniewic!

Czwartek 09.02.2017

Wprawdzie sezon rowerowy dla większości miłośników rowerów jeszcze się nie zaczął, ale już teraz warto pomyśleć o prezencie dla Skierniewic i ich mieszkańców – nowoczesnych stojakach rowerowych, które będą rozmieszczone w różnych miejscach publicznych miasta.

W Skierniewicach powstała inicjatywa zaangażowania miłośników rowerów do udziału w akcji Fundacji Allegro. Wszyscy amatorzy pedałowania mogą pomóc w wygraniu dla naszego miasta stojaków rowerowych, które zostaną rozmieszczone w różnych częściach miasta. Z inicjatywą wystąpił Ośrodek Sportu i Rekreacji w Skierniewicach, który 2 lutego zorganizował spotkanie formalnych i nieformalnych grup rowerowych.

Podczas spotkania ustalano główne założenia wspólnego kalendarza rajdów i wycieczek rowerowych w nadchodzącym sezonie. Dzięki temu podane do publicznej wiadomości z odpowiednim wyprzedzeniem informacje będą mogły dotrzeć do jak największej liczby członków stale rosnącej społeczności miłośników rowerów.

- Warto również pomyśleć o prezencie na 560-te urodziny dla naszego miasta, a także dla nas samych. - mówiła podczas spotkania prezes OSiR Ewa Milczarek. - Wystarczy, że wszystkie przejechane kilometry będziemy zliczać na konto naszego miasta. Wystarczy zalogować się na stronie internetowej www.krecimykilometry.pl i wyeksportować przejechany dystans z aplikacji na smartfona typu Endomondo lub Strava i kilometry zostaną zaliczone na konto naszego miasta.

Według regulaminu tej społecznej akcji 20 miast z całej Polski, na konto których zostanie przejechanych najwięcej kilometrów otrzyma komplety nowoczesnych stojaków rowerowych, które znacznie ułatwią funkcjonowanie poruszających się na co dzień rowerem skierniewiczan. Rywalizacja miast już ruszyła. Dotychczas 1. miejsce zajmuje Warszawa, Skierniewice są na 80. lokacie. To, jak wiele kilometrów uda się „wykręcić" zależy od liczby uczestników akcji, dlatego prosimy o przekazanie informacji znajomym. Aktualny ranking znajduje się pod adresem: https://kreckilometry.pl/stojaki#ranking

 

 

dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz