skierniewickie.pl

L. Trębski: Skierniewice przyjazne inwestorom

Niedziela 15.05.2011bru
L. Trębski: Skierniewice przyjazne inwestorom. Prezydent Skierniewic prezentował otrzymane przez nasze miasto wyróżnienie. Fot. Skierniewickie.pl
Skierniewice są doskonałym miejscem do inwestowania – twierdzi prezydent Skierniewic Leszek Trębski przy okazji odebrania wyróżnienia dla naszego miasta za zajęcie VII miejsca w rankingu tygodnika Newsweek.

Na odbywającym się w dniach 10-12 maja w Świdnicy Kongresie Regionów Skierniewice zajęły VII miejsce w rankingu miast przyjaznych biznesowi. W rankingu brano pod uwagę ponad setkę miast z całej Polski.

- To wyróżnienie tylko potwierdza, że nasze miasto jest przyjazne dla biznesu – mówił Leszek Trębski na zwołanej z tej okazji konferencji prasowej.

Dobra lokalizacja naszego miasta i bliskość do Warszawy sprawiają, że oczekiwania płacowe w Skierniewicach są dość wysokie. Nie jest to dobra zachęta dla potencjalnych inwestorów. Również koszty wynajmu czy zakupu lokalu w naszym mieście niewiele odbiegają od tych warszawskich.

- Rzeczywiście wpływy z podatku PIT w Skierniewicach są na wysokim poziomie, ale koszty prowadzenia działalności gospodarczej w naszym mieście też są duże. – komentuje Konstanty Marat, prezes Skierniewickiej Izby Gospodarczej.

- Ceny zakupu czy też wynajęcia lokali są cenami wolnorynkowymi i ratusz nie ma na nie wpływu. – odpowiada Leszek Trębski. – Zarobki u nas rzeczywiście są dość wysokie, ale z tego chyba powinniśmy się cieszyć, bo to oznacza wzrost zamożności mieszkańców.

Kongres Regionów 2011 „Samorząd – Inwestycje – Rozwój” odbywał się w dniach 10-12 maja w Świdnicy. To już 2. edycja Ogólnopolskiego Kongresu Regionów, w tym roku odbywająca się pod hasłem „Bezpieczeństwo i rozwój”. W kongresie brało udział około 2 tysięcy samorządowców i polityków z całego kraju.

bardzo dobry
Ocena:
Komentarze (9)
Dodaj komentarz
 • Zarobki u nas rzeczywiście są dość wysokie, ale z tego chyba powinniśmy się cieszyć, bo to oznacza wzrost zamożności mieszkańców. CO TO ZA BUJDA?

  mieszko2011-05-18 09:08:57
  • Gdzieś słyszałem, że podobno zarobki u nas średnio wynoszą 3,5 tys. Niezły żart, ciekawe kto tyle zarabia? Dojeżdżający w WAWY może no i lokalni urzędnicy na wyższych stanowiskach. Wystarczy iść do Urzędu Pracy żeby się przekonać że tych pracodawców co chcą tyle płacić jakoś nie widać. Wszyscy po 1 tys. dają a jeszcze chcą żeby w nieskończoność na stażu być.

   lokator2011-05-18 09:18:08
   • chciałabym mieć chociaż tą średnią... dużo spraw by taka średnia rozwiązała.... ale niestety pracuję za 1300 do ręki i muszę po godzinach zostawać oczywiście za darmo ale jeśli nie chcę to "na moje miejsce jest 10 innych osób które z pocałowaniem ręki przyjdą ..." cytat szefa

    :-(2011-05-18 14:59:38
    • powiedz mu żeby się uwalił na cycki ;P

     reksio2011-05-18 15:23:47

 • Naprawdę nie ma się czym podniecać. Wielka biba za publiczną kasę, a został z niej kawałek dyplomu jak z ukończenia religii :)

  lol2011-05-16 16:24:15

 • Nie wiem, jak ten ranking jest tworzony (może: kto da więcej?) ale na którym miejscu w takim razie jest Mszczonów? Wpływy z podatku PIT nic nie znaczą, bo pochodzą z pracy w Wawie. Jeśli to jest jedno z kryteriów to jak kulą w płot.

  Rudy Kocur2011-05-16 15:10:32

 • Szkoda tylko, że potencjali inwestorzy nie kierują się tego typu rankingami.

  zombi2011-05-16 14:10:15
  • Podobno jest u nas specjalna strefa ekonomiczna, tylko inwestorów jakoś nie widać...

   afro2011-05-16 15:02:43
   • Bo to uzdrowisko jest, haha!! XD Tutaj na inwestorów wyskakuje się z krzyżem i czosnkiem!

    asdfgh2011-05-16 20:32:35