skierniewickie.pl

Legia Honorowa dla poseł Rutkowskiej

Sobota 14.02.2015

Prezydent Republiki Francuskiej Francois Hollande mianował skierniewicką parlamentarzystkę, Dorotę Rutkowską Kawalerem Orderu Legii Honorowej.

Ten zaszczytny tytuł to wyraz uznania za wkład w umacnianie więzi między Francją i Polską, zwłaszcza w dziedzinie współpracy na szczeblu samorządów i parlamentów. Legia Honorowa to najwyższe odznaczenie nadawane przez państwo francuskie. Order został ustanowiony przez Napoleona Banaparte 19 maja 1802 roku.

Oficjalne pismo w tej sprawie parlamentarzystka otrzymała od Ambasadora Francji w Polsce Pierre’a Buhler’a.

Duży wpływ na zacieśnianie więzi z Francją poseł Rutkowska ma również na poziomie samorządowym. Od lat wspiera współpracę Skierniewic z zaprzyjaźnionym Chatelaillon-Plage. W najbliższy czwartek, 19 lutego podczas uroczystej sesji Rady Miasta Skierniewice, która odbędzie się w kinoteatrze Polonez, zostanie zainaugurowany w Skierniewicach Rok Francuski.

 

 

dobry
Ocena:
Komentarze (55)
Dodaj komentarz
  • Zwracam uwagę na to, że to nie p. Rutkowska przyznała sobie to wyróżnienie, więc dlaczego pod jej adresem są różne inwektywy. Jeśli ktoś ma pretensje, to niech kieruje je do prezydenta Francji. Ja osobiście cieszę się, że została wyróżniona.

    Sabina Płuciennik2015-02-22 02:40:24
    • Otóż nie wiem skąd ma Pani taką wiedzę ale pragnę Panią poinformować ,że nigdzie prezydenci nie poszukują kandydatów aby przyznać im odznaczenie. Wszędzie tych kandydatów ktoś im rekomenduje równocześnie poręczając ich zasługi.Co się zaś tyczy zasług to bywa ,że opinia środowiska z którego wywodzi się odznaczony nie pokrywa się z opinią rekomendującego.

      Echo2015-02-22 12:49:41
      • To nie opinia, to fakty pani R. NI W ZAB nie zna francuskiego, a i w ojczystym języku też ma często problemy by się jasno wysłowić...

        rvt3v4tv35t2015-02-22 17:04:40

  • UWAGA!UWAGA! W Rudzie Sląskiej ruszył program sprzedaży małych działek PRZEZ MIASTO , na pocz.ludzie wpłacają 15%, reszta rozłożona na wiele ,wiele lat, w tv dziś mówili...

    ffvfvgfgjyuggyg2015-02-20 19:59:17
    • Program adresowany jest nie tylko do mieszkańców Rudy Śląskiej.A więc jest to prawdziwa okazja do zamieszkania w 150 tys. mieście dawnej Polski A.

      zapraszam do Rudy2015-02-20 22:50:27
      • TO SAMO POWINNO BYC NA CZESCI POLIGONU W SK-CACH!!! Trzeba było ludzi z Francji tam zawieść i pokazać, jak się pięknie "gospodarzy", pokazać poligon, DPS, a przede wszystkim powiedzieć,że koło dworku MUZY CHOPINA będzie "przepiękny" kostkowy parking... Ta i wcześniejsza władza potrafią tylko ściemniać, poklepywać się po plecach i piarem dobrze rozgrywać mieszkańców, jedna grupa przeciwko drugiej.. I wtedy można bardzo, bardzo niewiele robić, można ewent jesli juz zaczynać plany inwestycyjne bez porozumienia z mieszkańcami, cóż taka komuna miękiszonów, czemu nie ma się co dziwić zważywszy na rawski import dziada leśnego...

        citizen2015-02-21 13:24:32

  • Dyskusja bardzo ciekawa szkoda że jeden obraża drugiego nie mając odwagi się podpisać z imienia i nazwiska . Moje zdanie po wczorajszym dniu jest takie że jeżeli rok 2015 ma byc rokiem francuskim to powinno być widać Panią Poseł Rutkowską nie w przemówieniu jako poseł a jako liderkę tego pomysłu coś ktoś znowu pomyślał na złość albo Pani poseł jest po prostu cienka w tych kontaktach nikt nie mówił z naszego zaprzyjażnionego miasta z francji o sukcesach doroty rutkowskiej w tym temacie przykre albo ich nie ma i skąd order albo ktoś znowu manipuluje poproszę o opinie

    Miłosz Borkowski2015-02-20 07:40:54
    • pani poseł niejako przy okazji dostała order, dlatego nic więcej nie mówiła

      qrfq2015-02-20 08:00:11

  • To jest skrajnie smutne, by nie powiedzieć tragiczne,że my, mieszkańcy jestesmy tak podzieleni politycznie... Może głupio myślę, ale na przestrzeni iluś lat, od końca PRL , być może to było pośrednim powodem,że całej masy możliwości nie umiano, nie chciano mądrze wykorzystać.. Na złość Tr., na złość Jaż., czy jeszcze innemu... W Stanach widzieliście , co się dzieje, gdy rozstrzygnięte są wybory (jakiekolwiek)?? PRZEGRANY gratuluje WYGRANEMU, a ten mu serdecznie dziękuje... A u nas, w Sk-cach jak to wygląda? Czy naprawdę NIKT z lokal. władzy nie umie się wznieś ponad ten poziom "budki z piwem" (niektóre są nawet na wyższym niż j/w)???

    A32015-02-19 16:14:38
    • Zgoda buduje, niezgoda rujnuje.

      Sabina Płuciennik2022-01-19 16:31:34

  • A ja drążę cały czas , z uporem maniaka temat poligonu i parkingu koło św.Jakuba... Mało mnie interesuje odznaczenie ,takiego czy innego polityka, bo nie przekłada się ono np. na sytuację demograficzną w mieścinie naszej, a MADRE wykorzystanie terenu popoligonowego już jak najbardziej tak... I o tym cisza i to jest dramat... Poza tym, to o czym w zeszłym tyg. pisałem- PARKING TOTALNIE SPIEPSZ... tę przepiękną historyczną enklawe dworku modrzewiowego, salki i budynku KLASYCYSTYCZNEGO (!!!) kościoła... To będzie swoiste dopełnienie (przez pana KJ,BO PRZEZ KOGO???) tej brzydoty, na jaką zezwolił jego poprzednik (szeregowce nad rzeką)..