skierniewickie.pl

Łódzka Kolej Aglomeracyjna od dzisiaj do Skierniewic

Poniedziałek 04.01.2016

Od dzisiaj, 4 stycznia 2016 roku, Łódzka Kolej Aglomeracyjna kursuje również do Skierniewic.

Dzięki temu mieszkańcy mogą również tym środkiem transportu dojechać do Łodzi i z powrotem. Pociągi kursują przede wszystkim w godzinach szczytu.

Ich rozkłady zostały tak zaplanowane, by zainteresowani mieszkańcy Skierniewic mogli przyjechać rano do Łodzi, a po pracy wrócić Łódzką Koleją Aglomeracyjną do domu – mówi Anna Lenarczyk, dyrektor handlowy ŁKA. - Pociągi kursują rano i popołudniu tak, by przywieźć mieszkańców Skierniewic do Łodzi na godzinę 7, a zawieźć z powrotem po 15.
Czas przejazdu wynosi 44-49 minut. Atrakcyjne są też ceny przejazdu – za bilet jednorazowy zapłacimy 14 zł, a miesięczny 149. Bilety te są również honorowane w pociągach Przewozów Regionalnych.

Na początku pociągi Samorządu Województwa Łódzkiego kursują tylko dwa razy dziennie – o godz. 5:30 do Łodzi i o godz. 15:31 ze stacji Łódź Widzew do Skierniewic. Rozkład jazdy jest dostępny tutaj

- W zależności od frekwencji spółka zadecyduje o tym, jak rozwijać komunikację na tej linii – czytamy w krótkim komunikacie prasowym Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

Na trasie kursują nowoczesne składy Flirt 3 wyposażone w klimatyzację, biletomaty, monitory LCD, gniazdka elektryczne, kamery monitorujące oraz urządzenia umożliwiające bezpłatny dostęp do WIFI.

Na zdj.: Pociągi ŁKA po raz pierwszy zaprezentowano w Skierniewicach podczas ubiegłorocznego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw. Fot. Skierniewickie.pl

 

 

dobry
Ocena:
Komentarze (2)
Dodaj komentarz
  • Tylko szkoda że automat z biletami KM w skierniewicach i w łowiczu nie umożliwia zakupu biletu wg specjalnych ofert ŁKA.

    pasażer2016-01-04 20:23:23

  • Dlaczego Łódź wymiera i obecnie drugim co do wielkości miastem jest Kraków? Do pracy do Łodzi? Po co? Po 1500 zł za miesiąc pracy? To nie lepiej wyemigrować?

    ?!2016-01-04 16:33:49