skierniewickie.pl

Mapa pedofilów w okolicy Skierniewic dostępna w internecie

Środa 03.01.2018

Od początku roku w internecie dostępna jest mapa Ministerstwa Sprawiedliwości, na której zamieszczane są zdjęcia i dane osób skazanych za przestępstwa na tle seksualnym.

Mapa jest dostępna pod adresem rps.ms.gov.pl. Bez konieczności rejestracji i logowania każdy użytkownik może przeglądać dane osób skazanych w przeszłości za przestępstwa na tle seksualnym – pedofilów i gwałcicieli. Na mapie można sprawdzić m.in. miejscowości ich urodzenia czy miejsca aktualnego pobytu.

Mapa została podzielona na dwie części: z ograniczonym dostępem oraz publiczną:

  • Do pierwszej (Rejestr z dostępem ograniczonym) mają dostęp przedstawiciele organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości, a także instytucji zajmujących się opieką nad dziećmi. Dyrektorzy szkół czy organizatorzy wypoczynku dla dzieci (np. kolonii letnich, wyjazdów na ferie zimowe, agroturystyki, obozów sportowych) będą musieli sprawdzać, czy nowo zatrudniane przez nich osoby figurują w tym rejestrze. Kto tego nie dopełni lub zatrudni osobę, o której wie, że figuruje ona w rejestrze, narazi się na karę aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1000 zł;
  • Druga część rejestru (Rejestr publiczny) jest ogólnodostępna w internecie na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Ministerstwa Sprawiedliwości. Znajdą się na niej dane najbardziej groźnych sprawców.

We wspomnianym rejestrze znajdują się dane jednego z przestępców, który urodził się w Skierniewicach, dwóch z Sochczaewa. Jeden z przestępców przebywa obecnie w Żyrardowie.

dobry
Ocena:
Komentarze (2)
Dodaj komentarz
  • No to się zacznie polowanie na czarownice. Czy ktoś widział jakiegoś pedofila w okolicy ?

    antek2018-01-03 19:51:23
    • a mało to takich chodzi najczesciej w czarnych sukienkach

      mgfv2018-01-07 23:42:21