skierniewickie.pl

Maseczki i rękawiczki dla mieszkańców Skierniewic

Środa 15.04.2020

Od czwartku, 16 kwietnia, wchodzą w życie nowe przepisy nakazujące noszenie maseczek i rękawiczek w miejscach publicznych. Skierniewicki ratusz od kilku dni dystrybuuje bezpłatne pakiety.

Akcja to złożony logistyczny proces, w który zaangażowane zostały miejskie jednostki, harcerze z lokalnego hufca. O pomoc w dystrybucji do osiedli mieszkaniowych zostali poproszeni również zarządcy nieruchomości, w tym przede wszytkim Zakład Gospodarki Mieszkaniowej i skierniewickie spółdzielnie mieszkaniowe.

– Podejmujemy wyzwanie wyposażenia jak największej liczby mieszkańców w takie podstawowe pakiety ochronne. W strunowym woreczku znajduje się maseczka oraz 10 par rękawiczek. Co ważne, maseczki nadają się do dezynfekcji i wielokrotnego użytku. Ze względu na ograniczenia w ich dostępności prosimy, aby korzystali z nich wyłącznie mieszkańcy, którzy opuszczają miejsce zamieszkania, na przykład w drodze do pracy lub po niezbędne zakupy. Oczywiście cały czas najrozsądniejsze jest pozostanie w domach i unikanie zbędnych wyjść. Apeluję o stosowanie się do obowiązujących obostrzeń, tylko tak zminimalizujemy ryzyko wzrostu zakażeń – tłumaczy prezydent Skierniewic Krzysztof Jażdżyk.

dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz