skierniewickie.pl

Mężczyzna zatrzymany za napad na 74-letnią kobietę

Wtorek 05.01.2021

24-letni mężczyzna z powiatu żyrardowskiego został zatrzymany u tymczasowo aresztowany za rozbój na 74-letniej kobiecie z miejscowości Marianów. Napastnik włamał się do domu kobiety, obezwładnił ją i ukradł 400 złotych.

Zdarzenie miało miejsce 31 grudnia 2020 roku nad ranem. Mężczyzna wszedł do jednego z domów z zamiarem ograbienia go, jednak został zaskoczony przez właścicielkę, która w tym czasie przebywała w budynku. Mężczyzna uderzył ją w głowę a następnie zaczął dusić przedłużaczem żądając wydania pieniędzy. Przestraszona kobieta przekazała napastnikowi 400 złotych. W wyniku poniesionych obrażeń straciła przytomność, a dopiero po jej odzyskaniu o zajściu powiadomiła najbliższych i policję. Pokrzywdzona trafiła do szpitala.

Na skutek prowadzonych czynności skierniewicka policja jeszcze tego samego dnia zatrzymała podejrzanego podczas jego wyjścia na imprezę sylwestrową. 3 stycznia sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na okres trzech miesięcy, za popełniony czyn grozi mu do 12 lat więzienia.

dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz