skierniewickie.pl

Miasto podpisało umowę na modernizację dróg na os. Halinów

Piątek 23.07.2021

Miasto Skierniewice podpisało umowę na przebudowę ulic na osiedlu Halinów w Skierniewicach. W ciągu 7 dni wykonawca ma przedstawić harmonogram prac.

Przebudowa ulic na osiedlu Halinów to finał większych infrastrukturalnych prac, prowadzonych w tej części Miasta Skierniewice. Na osiedlu w ramach kolejnych etapów inwestycji zmodernizowano i wybudowano niezbędną sieć podziemną, w tym sieć wodociągową i kanalizacyjną. Finalnie na lokalnych drogach położone zostaną nowe nakładki asfaltowe. Zmodernizowana zostanie także infrastruktura dla pieszych i rowerzystów.

Zadanie dla Miasta Skierniewice zrealizuje warszawska spółka Aglet. W czwartek, 22 lipca przedstawiciele samorządu podpisali umowę z wykonawcą, który aktualnie ma 7 dni na przedstawienie harmonogramu prac. W najbliższy poniedziałek ma także nastąpić oficjalne przekazanie placu budowy. Umowa opiewa na kwotę ponad 6,8 mln złotych (6 830 057,41 zł ). 3 mln na realizację zadania miasto pozyskało z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wcześniej na prace infrastrukturalne dotację otrzymał także Zakład Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN.

 

dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz