skierniewickie.pl

Miasto zakupiło nowoczesną aparaturę endoskopową dla szpitala

Środa 12.01.2022

Profesjonalna aparatura do wziernikowania układu pokarmowego zasiliła Wojewódzki Szpital Zespolony w Skierniewicach. 11 stycznia w pracowni endoskopii, nowoczesny sprzęt ordynatorowi i pracownikom przekazał prezydent Krzysztof Jażdżyk.

Pracownia endoskopii wzbogaciła się o aparaturę nowej generacji: panendoskop (gastroskop) służący do badania górnego układu pokarmowego, przełyku, żołądka i dwunastnicy oraz kolonofiberoskop, pozwalający obejrzeć wnętrze jelita grubego i końcowego fragmentu jelita cienkiego. - To olbrzymia rzecz. Urządzenie pozwoli nie tylko na wykonywanie badań, ale przede wszystkim zabiegów endoskopowych. Sprzęt zdecydowanie ułatwi nam pracę. Pozwoli wykonywać zabiegi sprawnie i bezpiecznie, w komfortowych warunkach dla pacjentów – ocenia lek. Dariusz Jastrzębski, kierownik oddziału chorób wewnętrznych II i Geriatrii i Gastroenterologii. - Dla przykładu będziemy mogli zatamować krwawienie z układu pokarmowego czy usunąć polipy. Jakiś czas temu nie było to możliwe bez operacji.

Sprzęt pozwoli na wykonywanie badań u kilkunastu pacjentów dziennie. Urządzenia ma pracować od zaraz. - Jesteśmy wdzięczni za dostawę i koordynację zakupu tego sprzętu. Choroby układu pokarmowego są chorobami cywilizacyjnymi, a wczesna diagnoza z pewnością pomoże wielu z nas. – dodał dyrektor szpitala Jacek Kaniewski.

Przypomnijmy, że nowe urządzenie trafiło do szpitala ze środków miasta Skierniewice. Prezydent Krzysztof Jażdżyk, co roku planując budżet, uwzględnia zakup profesjonalnego sprzętu do placówki, aby lekarze mieli jak najlepsze warunki do ratowania życia i zdrowia mieszkańców. - Cieszę się, że udało się zakupić sprzęt szczególnie w tym trudnym czasie, pandemii koronawirusa. To bardzo ważne, abyśmy właśnie teraz pamiętali o profilaktyce. Liczę, że nowoczesny sprzęt będzie służył przez wiele lat, pomoże szybko postawić diagnozę i wyleczyć wielu pacjentów.

Aparatura pozwoli na wykonywanie badań u kilkunastu pacjentów dziennie. Urządzenie ma być wykorzystywane od zaraz.

bardzo dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz