skierniewickie.pl

Miejskie Mikołajki 2019

Piątek 06.12.2019

Już dziś, 6 grudnia poczujemy świąteczny klimat Bożego Narodzenia. Punktualnie o godz. 17:00 tysiącami światełek rozbłyśnie bowiem wielka choinka, a my oficjalnie rozpoczniemy odliczanie do świąt Bożego Narodzenia.

Już dziś 6 grudnia poczujemy świąteczny klimat Bożego Narodzenia. O godz. 16:30 spotkamy się na Placu Dworcowym i przejdziemy ulicami: Sienkiewicza, Konstytucji 3 Maja i Gałeckiego na Rynek Miejski. To właśnie tam, punktualnie o godzinie 17.00 zakończymy przemarsz, którego finałem będzie wspólne odpalenie iluminacji na świątecznej choince. Nie zabraknie także słodkiego poczęstunku oraz wspólnego kolędowania.

Wszystkich uczestników marszu zachęcamy do przybrania świątecznych czapek i przebrań oraz czerwonych ubrań.

Mikołajki w Skierniewicach będą przedsmakiem do świątecznych atrakcji, które planowane są na kolejne dni. 15 grudnia główny rynek miasta zamieni się bowiem w Miasteczko Świętego Mikołaja. Nie zabraknie tradycyjnego spotkania z Mikołajem, wspólnych fotografii, warsztatów i masy wyjątkowych upominków. Znakomitej zabawie będzie towarzyszył weekendowy świąteczny kiermasz.

Nie samymi świątecznymi ozdobami żyje człowiek. W Skierniewicach ważna jest bowiem nie tylko estetyczna strona przedświątecznych przygotowań, prawda?
Prezydent Miasta Skierniewice Krzysztof Jażdżyk: Oczywiście. Kilka lat temu zadbaliśmy o odświeżenie świątecznej iluminacji miasta, pojawiły się też nowe elementy i dekoracje, ogromna miejska choinka. Pamiętamy jednak, że tworzenie odpowiedniego klimatu w prze-strzeni publicznej polega na czymś więcej. Cieszę się, że przekonaliśmy naszych mieszkańców co do wartości wspólnie spędzanego czasu. W tym roku również zaplanowaliśmy szereg grudniowych atrakcji. Wspólnie rozświetlimy miejską choinkę, przejdziemy w marszu miko-łajów, podzielimy się opłatkiem na miejskiej wigilii czy wreszcie zajrzymy do domku Świę-tego Mikołaja...

Chodzą słuchy, że budynek ratusza będzie miał przed świętami mocną konkurencję, jeśli chodzi o liczbę odwiedzających go mieszkańców.

Krzysztof Jażdżyk: Jestem o tym przekonany! W tym roku rozwijamy ideę przedświątecznej rodzinnej imprezy w centrum miasta. 15 grudnia na głównym rynku pojawi się domek Świętego Mikołaja. Wiemy już, że nie będzie stał pusty. Podobnie jak w latach poprzednich zaprosiliśmy do Skierniewic wyjątkowego gościa, który rozda najmłodszym mieszkańcom masę podarków. Jak zwykle nie zabraknie też wspólnych warsztatów czy możliwości zrobienia pamiątkowego zdjęcia. Będzie scena, występy naszych mieszkańców wspólne kolędowanie i masa dobrych życzeń dla skierniewiczan. Zaplanowaliśmy oczywiście także wigilijne spotkanie w bardziej uroczystym stylu. Miejska wigilia, podobnie jak w ostatnich latach, odbędzie się na hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji. To bardzo ważny czas, w którym w naszej licznej miejskiej rodzinie możemy złożyć sobie życzenia. Dla wielu skierniewiczan to wyjątkowa okazja, by spędzić czas wspólnie, zjeść ciepły posiłek i poczuć magię tych wyjątkowych świąt.
Skoro mowa o życzeniach świątecznych, warto wspomnieć, że w tym roku będą one w Skierniewicach przekazywane na wyjątkowym nośniku.

Krzysztof Jażdżyk: Tak, warto podkreślić, że w tym roku bardziej ambitnie podeszliśmy do przygotowania świątecznej kartki. Życzenia to ważna tradycja. Wysyłamy je m.in. do zaprzyjaźnionych samorządów, firm, instytucji czy organizacji. W tym roku gotową komercyjną kartkę zamieniliśmy na tworzoną przez niepełnosprawnych artystów zrzeszonych w Galerii 105, która działa przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Te małe dzieła sztuki zostaną rozesłane w najdalsze strony kraju i świata. Co ważne, do kartki z życzeniami dołączamy specjalną broszurę, na której zawarte zostały inne prace naszych artystów oraz wyjątkowy opis całej inicjatywy. Kartki lada moment trafią także do mieszkańców naszego miasta. W naszych jednostkach będzie można odebrać pustą kartę, wypełnić i wysłać do swoich bliskich. Warto pamiętać o tym, że dla osób niepełnosprawnych sztuka jest nośnikiem ekspresji, jedynym w swoim rodzaju sposobem komunikacji ze światem. To ogromnie ważna idea.

bardzo dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz