skierniewickie.pl

Miejskie instytucje powracają do działalności

Poniedziałek 04.05.2020

Miejski żłobek będzie czynny od 11 maja, a niektóre miejskie instytucje kulturalne działają od dzisiaj. Niebawem poznamy też termin otwarcia przedszkoli i obiektów sportowych.

Jak informuje skierniewicki magistrat - aby przygotować się do przywrócenia opieki w żłobku i przedszkolach potrzeba działań na kilku polach. Przede wszystkim niezbędne jest przeanalizowanie możliwości samorządowych jednostek. Chodzi tu zarówno o kwestie personalne, jak i te związane z utrzymaniem zalecanego reżimu sanitarnego. Wytyczne dla instytucji opieki nad dziećmi do lat 3 przygotowało m.in. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Cały czas sytuacja jest analizowana także w miejskich przedszkolach. Organ prowadzący może ograniczyć liczebność grup przedszkolnych. Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej, w pierwszej kolejności z przedszkola powinny skorzystać te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu. Pierwszeństwo mają dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Kultura i sport

Jeżeli chodzi o instytucje kultury, na tę chwilę otwarcie wszystkich swoich filii zapowiedziała Miejska Biblioteka Publiczna. Czytelnicy z zasobów biblioteki będą mogli korzystać od 4 maja. Dzień później, 5 maja muzealny ogród otwiera Muzeum Historyczne Skierniewic. Placówka zaplanowała tam czasową, plenerową wystawę. Otwarcie samego budynku muzeum odbędzie się w najbliższym czasie – po stworzeniu nowego regulaminu zwiedzania i uzgodnieniu wszelkich nowych zasad z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Skierniewicach. Swój program realizuje także Centrum Kultury i Sztuki. Jednostka obecnie ze względu na pandemię koronawirusa oraz trwającą modernizację swojej głównej siedziby, znaczną część działalności prowadzi w przestrzeni cyfrowej.

5 maja poznamy natomiast szczegóły związane z przywracaniem działalności obiektów sportowych o charakterze otwartym. Chodzi tu o miejskie orliki, stadion oraz pozostałe boiska.

bardzo dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz