skierniewickie.pl

Na Zadębiu powstanie pierwszy w mieście PUMPTRUCK

Piątek 05.01.2018

Falisty tor z bitumiczną nawierzchnią dla rowerzystów i rolkarzy, czyli tzw. pumptruck - jeszcze w tym roku powstanie przy ul. Gajowej na osiedlu Zadębie w Skierniewicach. Inwestycja jest jednym z pomysłów zgłaszanych d budżetu obywatelskiego.

Pomysł został zgłoszony do budżetu obywatelskiego jeszcze w ubiegłym roku i zyskał rekordową liczbą 540 głosów. W ramach zadania wybudowany zostanie tor z „muldami"z asfaltową nawierzchnią, składający się z kilkunastu nieregularnych wzniesień oraz zakrętów z profilowanymi bandami. Integralną częścią pumptracka będzie plac odpoczynku, wyposażony w wieszak rowerowy, kosze i ławki. Zadanie będzie kosztować 220 tys. zł.

Pumptruck to innowacyjny, zdobywający niezwykłą popularność na świecie rowerowy plac zabaw przeznaczony do zbiorowej rekreacji. Jazda po torze polega na wykonywaniu intuicyjnych i skoordynowanych ruchów "góra–dół", dzięki którym poruszanie się po torze może odbywać się bez pedałowania. Jest to obiekt stanowiący idealne połączenie bezpiecznej zabawy, jazdy na rowerze i przebywania na świeżym powietrzu. Przeznaczony jest zarówno dla profesjonalistów, pasjonatów jak i całych rodzin. Pomaga także w zacieraniu różnic pokoleniowych oraz budowaniu dobrych relacji. Sport ten wyrabia refleks, zmysł równowagi, pewność siebie, obycie ze sprzętem rowerowym oraz kondycję fizyczną. Jest jednocześnie bezpieczną zabawą na każdym poziomie zaawansowania. Dzięki odpowiedniemu profilowaniu trasy jest przejezdny na zróżnicowanych prędkościach, zarówno dla małych rowerków dziecięcych jak i dużych rowerów górskich.

 

 

Według badań GUS w roku 2012 najpopularniejszą aktywnością wśród Polaków była jazda na rowerze, co zadeklarowało aż 66% ankietowanych. W skierniewickim budżecie obywatelskim projekt poparła rekordowa liczba 540 osób, co świadczy, że mieszkańcy potrzebują tego typu miejsc do aktywnego wypoczynku.

źródło: UM Skierniewice

bardzo dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz