skierniewickie.pl

Nowe obostrzenia na okres świąteczny

Czwartek 25.03.2021

Ograniczenia w sklepach, zamknięcie przedszkoli i żłobków, salonów fryzjerskich i kosmetycznych a także nowe ograniczenia w kościołach - to nowe obostrzenia obowiązujące od 27 marca do 9 kwietnia ogłoszone przez rząd w związku z epidemią koronawirusa.

- Polska znajduje się w najtrudniejszym momencie od 13 miesięcy. Zbliżamy się do granic wydolności służby zdrowia. Jesteśmy o krok od przekroczenia granicy, w której nie będziemy mogli leczyć naszych obywateli - tłumaczył premier Mateusz Morawiecki.

Nowe obostrzenia obowiązywać będą przez dwa tygodnie od 27 marca do 9 kwietnia. Oprócz obowiązujących nadal obostrzeń nowe dotyczą:

- Mniej osób w sklepach i kościołach
1 osoba na każde 20 metrów kwadratowych, przy zachowaniu dystansu 1,5 metra od siebie w kościołach. W sklepach o powierzchni do 100 mkw. będzie to 1 osoba na każde 15 mkw., a w większych sklepach - 1 osoba na każde 20 mkw. Nastąpi zamknięcie wielkopowierzchniowych sklepów meblowych i budowlanych o pow. powyżej 2 tys. Mkw. Natomiast dla zapewnienia płynności branży budowlanej hurtownie i składy budowlane będą działały normalnie.

- Zamknięcie salonów kosmetycznych i fryzjerskich

- Zamknięcie żłobków i przedszkoli
Pod opiekę tych placówek będą mogły trafiać wyłącznie dzieci rodziców wykonujących zawody medyczne i służb porządkowych, w trakcie wykonywania przez nich obowiązków służbowych.

- Sport tylko dla zawodowców
Ograniczone będzie także działanie obiektów sportowych. Te od 27 marca do 9 kwietnia będą całkowicie zamknięte. Ćwiczyć będą mogli wyłącznie zawodowi sportowcy. Nowością jest zamknięcie kortów tenisowych i ścianek wspinaczkowych.

Wielkanoc i praca - apel o ograniczenie kontaktów
Rząd wydał też zalecenie, by Wielkanoc spędzić w gronie najbliższych, nie przemieszczać się i spędzić świąteczne dni we własnych domach. Premier podtrzymuje także apel o pracę zdalną tam, gdzie jest to możliwe.

dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz