skierniewickie.pl

Nowoczesne kształcenie zawodowe na Rawce

Czwartek 14.11.2019

Zespół Szkół Zawodowych nr 4 na skierniewickim osiedlu Rawka od lat stawia na rozwój kształcenia zawodowego. 12 listopada oficjalnie oddano do użytku dwie sale, które posłużą do nauki dwóch kierunków "kolejowych".

Technik transportu kolejowego i technik automatyk sterowania ruchem kolejowym to dwa kierunki w ZS4, które kształcą się w nowoczesnych pracowniach oddających realne warunki pracy. Sale w których mogą zdobywać praktyczną wiedzę uczniowie z ZS4, w pełni odpowiadają warunkom jakie spotkają w swojej przyszłej pracy zawodowej. Takie urządzenia spotkają np na nastawniach w Skierniewicach czy Koluszkach. Wiedza praktyczna z jaką opuszcza mury szkoły, pozwoli im sterować ruchem kolejowym.

- Uczeń który będzie miał kilkanaście godzin przepracowanych na symulatorze, będzie atrakcyjnym kąskiem dla pracodawców. Ponieważ to nie będzie świeży człowiek, który z książek czy instrukcji się czegoś nauczył, ale posiada wiedzę praktyczną - informuje Darosław Sadowski dyrektor ZS4.

Co warte podkreślenia i przypomnienia kierunki "kolejowe" na Rawce, to klasy patronackie – patronat nad nimi sprawuje firma PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Dzięki współpracy firma zobowiązała się do realizacji zajęć praktycznych. Ponad to, uczniowie tej klasy mają możliwość otrzymywać stypendium za wyniki w nauce, a po ukończeniu szkoły otrzymać zatrudnienie w firmie PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Inwestycje w nowoczesne pracownie oraz szansa pewnego zatrudnienia sprawia, że oba kierunki "kolejowe" prowadzone w ZS4 są bardzo popularne, czego potwierdzeniem jest niesłabnące zainteresowanie naborem do tych klas.

bardzo dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz