skierniewickie.pl

Nowy wiadukt na Zwierzynieckiej coraz bliżej

Czwartek 09.12.2021

Jeśli pogoda pozwoli - wkrótce ruszy piersze asfaltowanie nowego wiaduktu w ul. Zwierzynieckiej w Skierneiwicach.To kolejny ważny punkt na mapie realizacji tej ważnej inwestycji.

Warto pamiętać, że inwestycja na Zwierzynieckiej to kompleksowe zadanie, które obejmuje budowę nie tylko bezkolizyjnego skrzyżowania ulicy z linią kolejową, ale także sieci lokalnych dróg wraz z nowymi rondami. Mimo złożoności zadania prace przebiegają sprawnie i bez komplikacji. Dla skierniewickiego ratusza tempo realizacji jest szczególnie ważne. Ukończenie jednego zadania pozwoli bowiem na wnioskowanie o kolejne zewnętrzne dotacje.

- Prace przebiegają szybko i solidnie. Myślę, że za kilka miesięcy będziemy mogli podziwiać w pełni skończoną konstrukcję tego bezkolizyjnego przejazdu przez tory. Prace ziemne i kanalizacyjne zostały już w większości zakończone, obecnie wykonawca jest na etapie montażu ekranów akustycznych. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem i pozwoli na to aura, około 9 grudnia odbędzie się pierwsze asfaltowanie wiaduktu. Zależy nam bardzo na tym, żeby obiekt oddać szybko i rozliczyć tę inwestycję. Rzutuje nam to bowiem na kolejne projekty. Po całkowitym zamknięciu tego zadania będziemy mogli starać się o środki na następny wiadukt, tym razem planowany w ciągu ulicy Unii Europejskiej - tłumaczy Prezydent Miasta Skierniewice Krzysztof Jażdżyk.

Inwestycja łącznie będzie kosztować ponad 37 mln złotych. Jest ona współfinansowana z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa (ponad 17 mln) oraz ze środków PKP PLK SA (ponad 2,6 mln).

bardzo dobry
Ocena:
Komentarze (2)
Dodaj komentarz
  • Tylko dlaczego zjazd z ronda w kierunku ulicy Sosnowa został zwężony do szerokości która nie pozwoli na wyminięcie się dwóch samochodów?

    Mieszkaniec Sosnowej2021-12-12 00:34:12
    • ...żeby za kilka lat ogłosić następny przetarg, ja na ul.Łowicka/Armii Krajowej.

      kulfon12022-08-17 21:39:01