skierniewickie.pl

Odpalenie świątecznych iluminacji już 6 grudnia

Poniedziałek 26.11.2018

Skierniewice szykują się do Bożego Narodzenia. Od kilku dni ulice miasta są przystrajane świątecznymi ozdobami. Uroczyste uruchomienie iluminacji odbędzie się w czwartek, 6 grudnia.

W tym tygodniu Zakład Utrzymania Miasta rozpoczął montaż świątecznych iluminacji w Skierniewicach. W kilku punktach naszego miasta pojawiły się świetliste anioły, kolorowe stroiki zdobią ulice wokół rynku. Latarnie wzdłuż głównych szlaków komunikacyjnych także zyskały świetlne dekoracje. W centralnym punkcie głównego miejskiego placu stoi ukochana przez najmłodszych mieszkańcu Skierniewic ciuchcia, a tuż obok niej choinka. Tą jednak w pełnej krasie obejrzymy dopiero 6 grudnia.

- O godzinie 17.00 zaplanowaliśmy uroczyste odpalenie lampek na choince. Tradycyjnie tego dnia spodziewać możemy się słodkości dla dzieci przyniesionych przez Mikołaja oraz wspólnego śpiewania. Mamy nadzieje, że pogoda tego dnia nas nie zawiedzie. - informuje Agata Niedziółka ze skierniewickiego ratusza.

Odpalenie lampek choinkowych zapoczątkuje szereg imprez w Skierniewicach. Od 14 grudnia na rynku wystartuje tradycyjny kiermasz świąteczny. Zakupy przed świętami będziemy mogli tu zrobić do 19 grudnia. Nie zabraknie również „Świątecznych cudów". Ten wyjątkowy piknik rodzinny, pełen atrakcji dla dużych i małych wystartuje 16 grudnia o godzinie 10. Zapraszamy też 19 grudnia o godzinie 17.00 na Miejską Wigilię w hali OSiR. Zwieńczeniem przygotowań do świąt w Skierniewicach będzie Koncert Świąteczny „Dla Niego cały świat" do posłuchania i obejrzenia w sali kameralnej Centrum Kultury i Sztuki w sobotę 22 grudnia o godzinie 18.00.

dobry
Ocena:
Komentarze (1)
Dodaj komentarz
  • Żałuję że nie będzie prawdziwej choinki . Szkoda również że jarmark świąteczny jest otwarty do 16 ( tak było w zeszłym roku , może w tym będzie inaczej ) .

    mieszkaniec 2018-11-29 07:09:39