skierniewickie.pl

Parking przy Jagiellońskiej będzie dalej rozbudowany

Wtorek 19.01.2021

Ekspresowo zakończył się pierwszy etap zadania związanego z budową parkingu na rogu ul. Jagiellońskiej i Strakacza. Kolejny ma rozpocząć się na dniach, gdy tylko poprawią się warunki atmosferyczne.

Półtora miesiąca – tyle czasu potrzebował wykonawca na zakończenie pierwszego etapu zadania – budowy parkingu na rogu ulic: Jagiellońskiej i Strakacza. W tym czasie udało się nie tylko utwardzić przestrzeń kostką brukową i wyznaczyć wiele miejsc parkingowych (w tym dla osób niepełnosprawnych). Okolica została w pełni oświetlona. Wzbogaciła się też o nowy chodnik i barierki. Wyznaczono także ławki i wiatę przystankową.

Na dniach rozpocznie się kolejny etap tej inwestycji, który potrwa do końca maja. Obejmie on dalszą rozbudowę parkingu na tyłach kamienic komunalnych przy ul. Jagiellońskiej 24 i 26. - Inwestycja będzie nieco bardziej skomplikowana. Na terenie znajdują się bowiem stare, zniszczone komórki, które zgodnie z projektem będziemy musieli wyburzyć – słyszymy w Wydziale Dróg i Komunikacji. - Zanim to jednak nastąpi, wybudujemy nowe, równolegle do kamienic. Następnie damy czas mieszkańcom na przeniesienie swojego dobytku. Projekt przewiduje również budowę oświetlenia, ułożenie kanalizacji oraz obsadzenie drzewami obrzeży parkingu. Finalnie w dwóch etapach w centrum ma powstać ponad sto miejsc parkingowych, a całkowita wartość zadania wyniesie blisko 1,7 mln zł (drugi etap 820 tys. zł).

 

dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz