skierniewickie.pl

Parowozownia potrzebuje 11 tys. złotych!

Piątek 01.12.2017

Polskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei, administrator skierniewickiej Parowozowni, apeluje o pomoc w dofinansowaniu remontu dachu hali wachlarzowej.

Stowarzyszenie otrzymało na ten cel dofinansowanie ze środków Łódzkiego Konserwatora Zabytków, jednak warunkiem otrzymania środków była wpłata dodatkowych 11 tys. wkładu własnego.

- Ponieważ inwestycja była pilna, a kasa stowarzyszenia świeciła pustkami, dlatego konieczną wpłatę zgodzili się tymczasowo pokryć nasi członkowie, nie chcielibyśmy jednak by te kwoty stały się przymusową darowizną, dlatego zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc. – informuje Judyta Kurowska-Ciechańska z PSMK.

Remont hali został już zakończony, dzięki temu znajdujące się w niej eksponaty nie będą już narażone tej zimy na oddziaływanie złych warunków atmosferycznych.
PSMK postanowił zdobyć choćby część z kwoty m.in. za pomocą portalu zrzutka.pl.

Zachęcamy do prostych wpłat pod linkiem: https://zrzutka.pl/2jc7m5#

Preferujący bardziej tradycyjne rozwiązania mogą dokonywać także wpłat bezpośrednio na konto PSMK z dopiskiem darowizna-dachy. Kwoty przekazane w ten sposób można odliczyć od podstawy opodatkowania.

Dane rachunku bankowego PSMK:
Polskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei
Plac Defilad 1, 00-901 Warszawa
nr rach. bankowego 52 1240 6218 1111 0000 4617 3535

 

 

dobry
Ocena:
Komentarze (2)
Dodaj komentarz
  • A gdyby tak Jaśnie Państwo z PSMK raczyli się dogadać z Muzeum Kolejnictwa w Warszawie (które ma zostać przeniesione z centrum Warszawy w inne miejsce) to pieniądze by same przyszły. Miasto by zyskało promocję, a i parowozownia odzyskałaby dawny blask. Jest jedno ALE. PSMK chce mieć wyłączność władzy nad parowozownią. Szukajcie dalej kasy. POWODZENIA

    ktoś2017-12-04 15:00:15
    • Nie dziwię się, że chcą mieć kontrolę - niejeden chciałby położyć łapę na parowozowni, a oni przecież włożyli w to swoje życie

      wdv2017-12-04 15:25:42