skierniewickie.pl

Policja zatrzymała złodziei części samochodowych

Poniedziałek 25.11.2019

Skierniewicka policja zatrzymała trzech mężczyzn pod zarzutem włamania i kradzieży na terenie jednej z firm zajmujących się sprzedażą używanych części samochodowych.

5 września 2019 roku skierniewickim policjantom zgłoszono kradzież z włamaniem. Miało do niej dojść na przełomie sierpnia i września 2019 roku. Z magazynu jednej z firm, która zajmowała się obrotem używanymi częściami samochodowymi, skradzione zostało 5 palet z częściami samochodowymi, które przygotowane były do wysyłki. Znajdowały się na nich między innymi części silników samochodowych. Straty oszacowano wówczas na blisko 47 tysięcy złotych.

Policjanci zajmujący się sprawą wykonali na miejscu czynności procesowe, między innymi oględziny, zebranie śladów, a także prowadzili ustalenia co do ewentualnych świadków przestępstwa. Ilość i rodzaj skradzionych rzeczy, wskazywały na to, że sprawcy musieli dokonywać kradzieży kilkukrotnie i znać miejsce, które okradali. Idąc "po nitce do kłębka" skierniewiccy policjanci wytypowali podejrzewanych mężczyzn i pod koniec ubiegłego tygodnia zostali oni przesłuchani. 21 i 22 listopada 2019 roku 24, 28 i 40 - latek ze Skierniewic, którzy w przeszłości pracowali w tej firmie, usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Za czyn ten grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz