skierniewickie.pl

Polisa na życie i OC auta - czy w pakiecie taniej?

Poniedziałek 14.08.2017artykuł sponsorowany

Chociaż ceny obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego wydają się powoli stabilizować, nadal nie można mówić o znaczących obniżkach. Dlatego wielu kierowców poszukuje sposobów, które pozwolą poczynić choćby najmniejsze oszczędności. Towarzystwa ubezpieczeniowe proponują wykupienie produktów ubezpieczeniowych w pakiecie. Czy to jednak dobrym pomysł?

Z polisy OC nie można po prostu zrezygnować, przestając opłacać składki. Obowiązek ubezpieczenia pojazdu wynika z zapisów ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych z dnia 22 maja 2003 roku. Można jednak obniżyć wysokość składki, rozszerzając ochronę ubezpieczeniową o polisę na życie.

Ile kosztuje ubezpieczenie OC?

Jeszcze na początku 2017 roku średnia wysokość składki OC wynosiła 1000 zł. Obecnie, kalkulator ubezpieczenia auta na Rankomat.pl wskazuje kwotę rzędu 750-760 zł. Obniżka cen jest dość wyraźna, jednak w ostatecznym rozliczeniu i tak kierowcy płacą więcej w porównaniu z tym samym okresem 2016 roku.

Polisa na życie – i ile kosztuje?

Polisa na życie pozwala finansowo zabezpieczyć uposażonych członków rodziny w razie śmierci, trwałej niezdolności do pracy czy poważnego zachorowania ubezpieczającego.

Wysokość składki uzależniona jest od wielu czynników (m.in. wieku ubezpieczającego, stanu zdrowia, zakresu ochrony, wysokości sumy ubezpieczenia), dlatego trudno jednoznacznie wskazać koszt polisy na życie. Ceny wahają się w bardzo szerokich granicach – średnio 1200-4000 zł rocznie.

Przykład 1. W przypadku polisy na 200 tys. złotych na 30 lat, którą wykupuje 30-latek, składka roczna wyniesie ok. 1250 zł.
Przykład 2. W przypadku polisy na 500 tys. złotych na 20 lat dla 40-latka to koszt roczny rzędu 1900 zł.

Ubezpieczenia w pakiecie – to się może opłacać

Chociaż wykupienie pakietu ubezpieczeniowego będzie wiązać się z sumarycznie wyższą opłatą, jest to rozwiązanie przynoszące wiele korzyści.
Ubezpieczenie OC w pakiecie z „życiówką" to opcja, dzięki której:

  • zwiększysz zakres ochrony ubezpieczeniowej – finansowo zabezpieczysz siebie i swoją rodzinę w razie nagłej choroby, niezdolności do pracy czy śmierci
  • uzyskasz dodatkową zniżkę na obie polisy – pozwoli to zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych.

Jeżeli zależy Ci na otrzymaniu dodatkowych rabatów, porównaj ubezpieczenie na życie z Rankomat.pl i wybierz je w pakiecie z najtańszym OC.

dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz