skierniewickie.pl

Pomoc stomatologiczna osobom niepełnosprawnym

Piątek 01.12.2017artykuł sponsorowany

Bezpłatny dowóz pacjentów do klinik w Wieruszowie oraz Łodzi to rozwiązanie, które ułatwi dostęp do pomocy stomatologicznej dla niepełnosprawnych mieszkających w Skierniewicach. Urząd Miasta będzie dowoził osoby potrzebujące takiego leczenia do kliniki, z którą zawarł porozumienie. Pierwsze spotkanie informacyjne już się odbyło.

Od dłuższego czasu do skierniewickiego ratusza docierały sygnały o potrzebie zorganizowania leczenia stomatologicznego w znieczuleniu ogólnym dla osób niepełnosprawnych. Niestety realizacja takiego przedsięwzięcia w Skierniewicach okazała się zadaniem karkołomnym. Jak wyjaśniła Edyta Cieślak z Urzędu Miasta, zarówno NFZ, jak i prywatni przedsiębiorcy nie byli zainteresowani świadczeniem tego typu usług w naszym mieście. Znalazło się jednak inne rozwiązanie – przewóz na zabiegi do klinik położonych poza miastem.

Na spotkanie, które odbyło się w ubiegłym tygodniu w ratuszu, licznie przybyli przedstawiciele stowarzyszeń oraz bliscy opiekunowie osób niepełnosprawnych. Uczestnicy omawiali szczegóły transportu, ustalono wstępną listę zainteresowanych usługą. Pierwsi pacjenci ze Skierniewic będą mogli jeszcze w grudniu skorzystać z oferty. Przed wyjazdem muszą jednak posiadać komplet podstawowych badań. Na miejscu konieczne będzie także wypełnienie ankiety anestezjologicznej. Ostateczna kwalifikacja na zabieg odbywa się tuż przed nim, na podstawie wyników badań i oceny anestezjologa.

Osoby zainteresowane tematem o szczegóły mogą pytać w Wydziale Rozwoju Gospodarczego, Sportu i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Skierniewice – pod numerem telefonu tel. 46 834-51-76 lub za pomocą skrzynki e-mail: e.cieslak@um.skierniewice.pl.

dobry
Ocena:
Komentarze (2)
Dodaj komentarz
  • czy osoby mieszkające blisko Skierniewic ,majace dziecko niepelnosprawne takze będą mogły skorzystać z tego typu udogodnienia?

    M2017-12-04 15:31:09
    • Proszę o kontakt z Urzędem Miasta w Skierniewicach

      Edyta Cieślak2017-12-05 10:52:05